Celsium zorganizuje eko-lekcje online dla dzieci

Logo Celsium Eko-lekcje

Czy papierowy ręcznik to papierowy odpad? Gdzie wyrzucić karton po mleku, skoro to nie jest papier? W końcu – dlaczego żarówka świeci, a w kranie płynie ciepła woda? Z okazji Dnia Ziemi firma Celsium – zielona energia, która promuje ekologiczne postawy i eko-edukację, zorganizuje cykl internetowych eko-lekcji dla uczniów szkół podstawowych z naszego regionu. Inspiracje do rozmów nauczycieli z uczniami, a także uczniów z rodzicami – Celsium publikować będzie na swoim facebookowym profilu.

Firma Celsium w tym szczególnym i trudnym dla wszystkich okresie pandemii, firma postanowiła wesprzeć nauczycieli, przygotowując inspirujące internetowe eko-lekcje, prośrodowiskowe zagadnienia, które przedstawią uczniom ze szkół w Starachowicach, Skarżysku-Kamiennej, Grójcu, Sokółce i Drzewicy.

Co może zaskoczyć nas przy segregowaniu śmieci? Do jakiego kosza należy wrzucić dany śmieć? Czy papierowy ręcznik zawsze trafia do kosza na papier? Skąd się bierze ciepło w kaloryferach, a skąd ciepła woda w kranie? Dlaczego żarówka świeci i czym się różni elektrownia od elektrociepłowni? I jak każdy z nas, bez większego wysiłku, może skutecznie walczyć ze smogiem? Czym jest ciepło systemowe i dlaczego warto wiosną oraz jesienią mieć włączone kaloryfery? To zaledwie kilka pytań na które odpowiedzi znajdą uczestnicy internetowych eko-lekcji przygotowanych przez Celsium. Lekcje prezentowane będą w formie postów na profilu Facebook firmy Celsium, a do nauki, poprzez zabawę, zaproszeni są uczniowie z rodzicami, nauczyciele, ale też wszyscy, dla których troska o środowisko ma znacznie. To, w jakim stanie zostawimy naszą planetę przyszłym pokoleniom zależy również od nas samych.

To nie pierwsza ekologiczna akcja firmy ze Skarżyska Kamiennej. Celsium to producent i dostawca ekologicznego ciepła i energii, którego wielu mieszkańców kojarzyć może z kampanią „Wybierz – zieloną energię”, realizowaną w okresie wyborów samorządowych lub z akcją „Odzyskujemy świąteczną energię”. Wtedy, po Świętach Bożego Narodzenia, zbierano usuwane przez mieszkańców żywe choinki, aby następnie spalić je w biomasowych kotłach i pozyskaną w ten sposób energię, wykorzystać do ogrzania domów i mieszkań. Celsium, organizowało również odwiedziny eko-Mikołaja, który dotarł do kilkuset przedszkolaków.

– Dbałość o ekologię i naturę to jeden z celów naszej firmy. Po wielu pozytywnych reakcjach na nasze poprzednie akcje, postanowiliśmy, w tym trudnym dla uczniów, rodziców i nauczycieli czasie – zaproponować połączenie przyjemnego z pożytecznym. Bazując na ciekawostkach i interesujących dzieci zagadnieniach, opowiadamy o tym jak dbać o ziemię nie tylko w jej święto, ale także jak rozumieć zjawiska, które nas otaczają i jak zadbać o zdrowie oraz przyszłość – mówi Dagmara Nowak-Trochimiuk, rzecznik prasowy Celsium i dodaje: Co kilka dni, na naszym profilu na FB, będziemy publikować inspirujący post, zachęcający do dyskusji w szkole i w domu, a dzięki niemu dzieci zdobędą nową eko-wiedzę. Zachęcamy do obserwowania naszego profilu i do udziału w zabawie.

Pierwszy post wprowadzający został już opublikowany, a Celsium oznaczyło w nim placówki szkolne, zachęcając je do udziału w akcji.

Więcej o akcji, jak również sam jej przebieg, można obserwować pod linkiem: https://www.facebook.com/CelsiumZielonaEnergia

Justyna Kalinowska, Instytut Publico

Skip to content