Gratulacje dla uczniów

5,92 to najwyższa średnia ocen, jaka w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020 została osiągnięta w podstawówkach, gdzie organem prowadzącym jest Gmina Sokółka. Taką średnią może pochwalić się Aleksandra Druć z V klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce.

Aleksandra Druć była jedną ze 170 uczniów, którzy w piątek 7 lutego 2020 roku otrzymali stypendia naukowe Burmistrza Sokółki za wysokie wyniki w nauce.

Aleksandra Druć była jedną ze 170 uczniów, którzy w piątek 7 lutego 2020 roku otrzymali stypendia naukowe Burmistrza Sokółki za wysokie wyniki w nauce, przyznane za pierwszy semestr roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce

-Takie stypendia Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska przyznaje już po raz dziewiąty – podkreślił Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk. Pan Burmistrz pogratulował uczniom wspaniałych wyników w nauce, a ich dyrektorom, nauczycielom i rodzicom podziękował za wkład, jaki wnoszą w wychowanie młodego pokolenia.

Do gratulacji przyłączył się również obecny na uroczystości Poseł na Sejm RP Mieczysław Baszko.

Uroczystość uświetnił występ mażoterek, które trenują pod kierunkiem nauczycielek SP nr 1 – Magdaleny Breńko i Katarzyny Reszuty. Na akordeonie zagrał natomiast uczeń Samorządowej Szkoły Muzycznej 1 stopnia w Sokółce – Maciej Rudź.

Wszyscy stypendyści otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wręczyli je: Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk, Poseł Mieczysław Baszko oraz Dyrektorzy poszczególnych szkół.

Na stypendia przeznaczono kwotę 33 tys. 600 zł. Uczniowie otrzymali od 150 do 300 zł.

(DB) Fot.: D. Biziuk 

Skip to content