Relacja z drugiego tygodnia „Ferii z książką”

Mimo, że nieubłaganie nadszedł koniec ferii i nastał czas powrotu do szkoły, pozostało wiele miłych wspomnień. Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce przygotował mnóstwo ciekawych atrakcji na czas „feryjnej” nudy. Czytelnicy bardzo miło spędzili czas w trakcie codziennych spotkań w ramach cyklu „Ferie z książką”.

Na rozpoczęcie kolejnego tygodnia odpoczynku uczestnicy wzięli udział w spotkaniu ph. „Bezpieczne ferie”, prowadzonym przez sierż. Paulinę Olechno.

Zdjęcie grupowe

Dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, o ostrożności w kontaktach z nieznajomymi oraz bezpiecznym korzystaniu z Internetu.

We wtorkowe popołudnie urządzono wspólną „Wycieczkę do ZOO”. Maluchy wcieliły się w aktorów teatru pacynek. Uważnie wsłuchiwały się w wiersze Jana Brzechwy, opisujące ich pacynkowe zwierzątka, by za chwilę odegrać scenkę w teatrze. Nie mogło obyć się również bez wspólnej zabawy w ZOO. Na koniec w grupach dzieci stworzyły wspaniałe zimowe drzewka, by choć odrobinę poczuć zimowy klimat.

Kolejny dzień ferii upłynął pod znakiem aktywności fizycznej. Wspaniałe zajęcia z taekwondo prowadzone przez Katarzynę Bułkowską wywołały mnóstwo radości. W trakcie zajęć mali uczestnicy mieli okazję poznać podstawowe komendy sportowe. Następnie każdy mógł wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych przygotowanych dla najmłodszych.

Wielką atrakcją dla stałych bywalców zajęć był występ Kingi Bobienko z Ence-pence, która przeniosła wszystkich w magiczny świat Calineczki. Była to muzyczna podróż po baśni, gdzie dzieci miały okazję poznać takich bohaterów jak: motylki, chrząszcze, ropucha, kret, myszka czy pająk. Z każdym z tym zwierzątek wiązała się piękna, kolorowa podróż do niezwykłej krainy.

Ostatniego dnia ferii postawiono na wspaniałą, wspólną zabawę – urządzono bal karnawałowy, w trakcie którego każdy mógł zmienić się w bajkowego bohatera. Zabawom i tańcom nie było końca, a dzieci wykonały również porcję ćwiczeń by wzmocnić swoje siły przed rozpoczynającym się nowym semestrem roku szkolnego.

Zajęcia przeprowadziły: Jadwiga Słoma, Marta Marcinkiewicz i Gabriela Reut.

Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce dziękuje Pani Burmistrz Ewie Kulikowskiej za słodycze podarowane dla uczestników zajęć. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny i aktywny udział w czasie „Ferii z książką”. To był wspaniały czas!

Marta Marcinkiewicz
Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce

Skip to content