Koncert z orkiestrą

Owacje na stojąco zgotowała widownia zgromadzona w kinie „Sokół” dla członków i kapelmistrza Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokółki. W niedzielę 19 stycznia 2020 roku odbył się VI Koncert Karnawałowy przygotowany przez młodych muzyków.

Na zdjęciu Dyrygent i Zespół

-Przygotowaliśmy dla Państwa wieczór, w którym wspólnie będziemy mogli delektować się ewolucją muzyki na przestrzeni stu lat – nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Przeniesiemy Państwa do lat 20. XX wieku, kiedy na parkietach królował jazz. Zatrzymamy się w latach 70. i 80. Zaprezentujemy też najnowsze przeboje. Życzymy Państwu wielu wrażeń muzycznych – powiedział Kapelmistrz Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokółki Leszek Szymczukiewicz.

Po raz pierwszy z sokólską orkiestrą wystąpiła solistka – Gabrysia Dec, która zaśpiewała piosenkę Ewy Bem „Moje serce to jest muzyk”.

-Dziękuję orkiestrze za ten wspaniały występ. Dziękuję również za to, że uświetniacie wiele uroczystości i wydarzeń, które organizujemy w Sokółce – powiedział Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk, a następie przekazał młodym orkiestrantom słodki upominek od Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej.

Orkiestranci podziękowali swoim instruktorom – Leszkowi Szymczukiewiczowi i Rafałowi Broneckiemu.

-Bardzo doceniamy to, że dzielicie się z nami tym, co potraficie doskonale robić. Dziękujemy, że dzielicie się z nami swoją muzyczną pasją – podkreślili orkiestranci.

Miejska Orkiestra Dęta działa w Sokółce od 2011 roku. Od początku jej Kapelmistrzem jest Leszek Szymczukiewicz. Z orkiestrą występują też mażoretki prowadzone przez nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce Magdalenę Breńko i Katarzynę Reszutę.

(DB) Fot.: D. Biziuk

Skip to content