Wigilia Ekumeniczna Fundacji „SFL”

18 grudnia 2019 r. w sali „Lira” SOK odbyła się Wigilia Ekumeniczna Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny”, połączona z podsumowaniem XI edycji programu Działaj Lokalnie.

Wigilia Ekumeniczna Fundacji SFL

Prezes SFL Maria Talarczyk powitała zgromadzonych gości i dokonała podsumowania mijającego roku. Później odbyło się krótka prezentacja 15 projektów Działaj Lokalnie realizowanych przez organizacje z 4 gmin : Sokółki, Dąbrowy Białostockiej, Nowego Dworu i Szudziałowa. O większości projektów opowiadali ich realizatorzy. Kwota rozdysponowana w tym roku na program Działaj Lokalnie to 55 tys. zł.

Podczas Wigilii dokonano również podsumowania pracy świetlic środowiskowych Fundacji SFL. Dzieci ze świetlic przygotowały, pod okiem wychowawców i przy wsparciu pracowników Fundacji, Jasełka kukiełkowe. Występ odbył się w ramach projektu dofinansowane że środków Urzędu Miejskiego w Sokółce pt. „My dla innych – czyli mali artyści w akcji”. Podsumowano również projekt dofinansowany że środków Tesco Decydujesz – Pomagamy, wyróżnienia w postaci książek otrzymali najbardziej zaangażowani uczestnicy projektu.

Następnie odbyła się modlitwa prowadzona przez księdza katolickiego, w której uczestniczyli przedstawiciele trzech kultur: katolicyzmu, prawosławia i Tatarzy. Wszyscy uczestnicy w miłej i przyjaznej atmosferze podzielili się opłatkiem.
Wieczór zakończyła wspaniałe przygotowana przez wolontariuszy SFL Wieczerza Wigilijna, a do najmłodszych uczestników imprezy przybył gość z Laponii – Święty Mikołaj.

Zarząd SFL kieruje szczególne podziękowania do Pana Macieja Szczęsnowicza, który po raz kolejny podarował na Wigilijny stół tatarskie przysmaki. Sponsorami uroczystości byli: Polsko Amerykańska Fundacja Wolności, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Burmistrz Sokółki, Maciej Szczęsnowicz.

Konkurs „Opowiedz 2019”

Wigilijne popołudnie było również okazją do wręczenia dyplomów i nagród organizacjom, których filmy promujące realizowane projekty DL, zostały wyróżnione w Konkursie „Opowiedz 2019”. Wyłonieni zostali zwycięzcy w trzech kategoriach:

„Człowiek” – wygrała opowieść o projekcie „Nasza gwara w dialogu pokoleń” , przygotowana przez Koło Emerytów i Rencistów w Szudziałowie. Film został również jednogłośnie uznany przez komisję za najlepszy, w tegorocznej edycji konkursu.

„Miejsce” – w tej kategorii laureatem została grupa nieformalna Mole Książkowe, za opowieść o projekcie „Jesienne spotkania z Biblioteką” .

„Motyw” – zwyciężyła opowieść o projekcie „Szachy – sport i rozrywka dla wszystkich – edycja 2019”, był to projekt realizowany przez Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Orient Sokółka”.

SFL

Skip to content