Udział uczniów SSM w konkursach instrumentalnych

Muzycy Pierwsza Klasa

W ostatnim czasie uczniowie Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce, przystąpili do dwóch konkursów instrumentalnych.

26 października 2019 r. obył się IX Regionalny Konkurs Instrumentalny “Muzyk Pierwsza Klasa” w Olsztynku. W konkursie wzięło udział łącznie 99 osób w trzech grupach. Kamila Grynczel z klasy II saksofonu Pana Wojciecha Ślusarskiego zajęła II miejsce w grupie drugiej. Gratulacje, należą się także Kornelii Kiszkiel z klasy II waltorni, która otrzymała podziękowania za udział w konkursie.

Natomiast 15 listopada 2019 r. w Białymstoku, odbył się IV Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych “FINALIS”. Przesłuchania konkursowe odbyły się w dwóch dyscyplinach: instrumenty dęte drewniane oraz instrumenty dęte blaszane. Uczestnicy byli oceniani przez Jury, w którego skład wchodzili wybitni muzycy cieszący się międzynarodowym uznaniem. Do rywalizacji w tym prestiżowym konkursie, stanęły również uczennice SSM I st. w Sokółce – Martyna Aniśko z klasy III i Kornelia Koper z klasy II waltorni, które przygotował Pan Adam Drewnowski. Obie uczennice otrzymały Nagrodę Brązową oraz certyfikaty uczestnictwa w konkursie.

Sekretariat
Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokółce


Zobacz również

Skip to content