Szachiści uczestniczyli w turniejach charytatywnych

Szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka w miniony weekend uczestniczyli w turniejach charytatywnych.

Mateusz Toczyłowski w 2 rundzie IV Podlaskiej Ligi Szachowej Przedszkolaków uzyskał 5 zwycięstw na 7 partii (w turnieju wzięło udział 79 szachistów). Wpisowe w wysokości 35 zł od każdego startującego zostało przeznaczone na operację 4 letniego Franka. Turniej zorganizowała Fundacja Kuźnia Talentów w Białymstoku.

Natomiast  Weronika Supeł, Sebastian Supeł i Stefan Maliszewski wzięli udział w dwudniowym V Otwartym Turnieju Klasyfikacyjnym „Pola Nadziei”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Wpisowe zawodników w wysokości 25 zł zostało przekazane Fundacji „Pomóż Im” z Białegostoku.

W turnieju startowało 48 szachistów z klubów: MDK Białystok, MUKS Stoczek 45, KSz Jagiellonia Białystok i ASU Sokółka. Turniej, tradycyjnie został wzorowo zorganizowany przez p. Kamilę Klimaszewską, trenera MDK Białystok. Nad przebiegiem turnieju czuwał sędzia p. Tomasz Kozłowski. Wyniki Szachistów ASU Sokółka: Supeł Weronika 5 pkt, Maliszewski Stefan 3,5 pkt, Supeł Sebastian 2pkt z 7 partii.

Gratuluję szachistom wyników i udziału w turniejach o tak szczytnej idei. Rodzicom dziękuję za czas poświęcony młodym szachistom i uwrażliwianie dzieci na potrzeby innych.

Józef Bochenko
Prezes Akademii Sportów Umysłowych Sokółka

Skip to content