Spotkanie z Janem Krzysztofem Piaseckim

27 listopada 2019 r. gościem Biblioteki Publicznej w Sokółce był poeta i prozaik Jan Krzysztof Piasecki. Autor od 13 lat mieszka w Zalesiu i prowadzi agroturystykę o wdzięcznej nazwie „Ludomirowo”.

Jan Krzysztof Piasecki

Spotkanie dotyczyło ostatniej publikacji pt. „Cegiełki i inne opowiadania”. Książka ukazała się w listopadzie 2018 roku. W trakcie spotkania Pan Jan opowiedział o sobie, o swoich pasjach i powodach, dla których okolice Sokólszczyzny stały się bliskie jego sercu. “Cegiełki…” zawierają jedenaście opowiadań, które łączy miejsce opisywanych zdarzeń, czyli Sokólszczyzna, gdzie żyją bohaterowie. Książka w reportażowej formie ukazuje nam ten „kawałek” Polski, a także wzajemne relacje między mieszkańcami. Ich wady, zalety i błędy w których możemy przeglądać się jak w lustrze.

Pan Jan ma jeszcze jedną pasję, którą jest fotografowanie przyrody oraz codzienności życia ludzi wśród których mieszka od ponad dekady. Fotografie jego autorstwa można obejrzeć na stronie www.flickr.com.

Zaproszony gość zdradził również nazwiska autorów autorów, których najbardziej ceni. Są to między innymi: Marek Nowakowski, Mark Hłasko, Wiesław Myśliwski, Edward Redliński, a także autorzy rosyjscy, jak np. Iwan Bunin. Spotkanie zakończyło się podpisywaniem zakupionych przez słuchaczy egzemplarzy książki oraz dyskusji przy kawie i herbacie.

Ewelina Kaźmierowicz


Zobacz również

Skip to content