Jesienne spotkanie z Piotrem Jerzym Mańko

W piątek, 15 listopada 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Jesiennych Spotkań z Biblioteką”. Gościem placówki był Piotr Jerzy Mańko ze swoim debiutanckim tomikiem poezji pod tytułem „W pajęczynie słów”, który ukazał się w drugiej połowie tego roku.

Jesienne Spotkaie w Bibliotece

Twórca dał się poznać publiczności z dwóch stron, ponieważ wieczór poetycki został połączony z wernisażem fotograficznym autora pod hasłem „Na skrzydłach słów”. Wiersze Pana Piotra wspaniale współgrają ze zdjęciami przez niego wykonanymi. Swoją poezję czerpie z otaczającego świata i natury, która jest mu szczególnie bliska. Poeta opowiadał o otaczającym go świecie – i o sobie – czasem wesoło, czasem nostalgicznie i wzruszająco.

Poezja i fotografia to dwie największe pasje Piotra Mańko. Zdradził on widowni, że pisze też prozę, która spotyka się z aprobatą ze strony czytelników. Fragmenty powieści pod tytułem „Joanna” możecie Państwo przeczytać na facebooku autora oraz prowadzonej przez niego stronie o nazwie „Czasem z rymem, czasem bez. Poezja i proza”.

To jesienne spotkanie było niezwykłe ponieważ oprócz poezji i wystawy fotografii publiczność mogła wysłuchać koncertu uroczego małżeństwa – Lucyny i Mirosława Panow. Teksty naszego głównego gościa zaśpiewali we własnych aranżacjach.

Wszystkim uczestnikom i gościom serdecznie dziękujemy za to wspaniałe spotkanie. Zapraszamy do biblioteki, gdzie do wypożyczenia dostępny jest tomik poezji Piotra Mańko oraz do oglądania wystawy, która będzie dostępna do 15 listopada 2019 r.

Beata Grecka


Zobacz również

Skip to content