III Memoriał im. Edmunda Mackiewicza w Tenisie Stołowym

W niedzielę, 20 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi rozegrano III Memoriał Im. Edmunda Mackiewicza w tenisie stołowym – wieloletniego działacza na rzecz tenisa stołowego w naszym regionie.

Zdjęcie grupowe

W turnieju wzięło udział 41 zawodników z regionu, zawody były rozgrywane w czterech kategoriach. I kategoria była kategorią dla mężczyzn do lat 60. Zwycięzcami tej kategorii okazali się zawodnicy z Białegostoku Adam Reucki, na co dzień grający w białostockiej lidze sportu – stając na pierwszym stopniu, drugie miejsce zajął Jarosław Żołądkowski, również z Białegostoku, natomiast trzecie miejsce Wojciech Kuczko z SKTS Sokółka. Tuż za podium na miejscu 4 uplasował się Karol Żukowski, natomiast miejsce piąte przypadło Krzysztofowi Lubeckiemu – obaj z SKTS Sokółka. Kategoria II należała do pań, w której zwyciężyła Beata Baranowska z SKTS Sokółka pokonując koleżankę z Pogranicza Kuźnica, Julię Klim oraz utytułowaną zawodniczkę z Białegostoku Teresę Pankiewicz. Kategoria III rozgrywana była dla mężczyzn powyżej 61 lat gdzie zwycięzcami okazali się zawodnicy z Białegostoku. Kategoria IV to gry deblowe, tu zabrakło trochę szczęścia, by para deblowa Krzysztof Lubecki / Karol Żukowski z SKTS zajęła pierwsze miejsce na podium, ulegając parze z Białegostoku Adam Reucki / Mirosław Samul.

Wszyscy zawodnicy startujący byli zachwyceni wysokim poziomem turnieju. Nagrody oraz upominki zawodnikom wręczył wieloletni przyjaciel śp. Edmunda Mackiewicza, pan Mieczysław Baszko.

Karol Żukowski


Zobacz również

Skip to content