Biblioteka Publiczna gościła sokólską poetkę

16 października 2019 r. Biblioteka Publiczna w Sokółce gościła panią Leonardę Szubzda – znaną sokólską poetkę, emerytowaną nauczycielkę języka polskiego, autorkę siedmiu tomików poezji, wielokrotnie nagradzaną i docenianą na arenie ogólnopolskiej i lokalnej.

Leonarda Szubzda

Spotkanie nosiło tytuł „Wiersze z szafy”, a pani Leonarda podzieliła się ze słuchaczami dotąd niepublikowanymi utworami. Poetce towarzyszył pan Grzegorz Górski, który przy akompaniamencie gitary zaśpiewał wiersze autorki oraz panie Zofia Filipowicz i Józefa Kamińska, które czytały wiersz we własnej interpretacji.

Autorka pokrótce opowiedziała o czytanych wierszach. Część z nich czekała na dokończenie nawet 20 lat! W końcu poetka poczuła potrzebę dokończenia ich, choć zazwyczaj tego nie robi. Podzieliła się ze słuchaczami wesołymi fraszkami i pełnymi humoru limerykami, które wywołały na sali salwy śmiechu. Te zabawy słowem bardzo spodobały się publiczności. Zaprezentowała też wiersze nostalgiczne, poruszające ludzką duszę, skłaniające do refleksji. Inspirowane miejscami, w których przebywała i ludźmi bliskimi jej sercu.

Pani Leonarda i pan Grzegorz zdobyli serca publiczności, która domagała się nawet wspólnej płyty tego duetu! Dziękujemy serdecznie naszym gościom oraz wszystkim, którzy towarzyszyli nam tego jesiennego wieczoru.

Beata Grecka

Skip to content