Spotkanie z Piotrem Horzelą

2 października 2019 r. Biblioteka Publiczna w Sokółce gościła Piotra Horzelę – podróżnika, przyrodnika i youtubera, który podczas swojego pokazu zabrał czytelników w rejony Antarktyczne.

Piotr Horzela

Spotkanie pt. “Antarktyka. Stacja polarna, lodowce, pingwiny” przyciągnęło do biblioteki wielu zaciekawionych czytelników. Nasz gość w polarnej stacji badawczej spędził blisko półtora roku. Podczas spotkania opowiedział o swojej pracy w trakcie tego pobytu. W tym czasie, między innymi, mierzył lodowce oraz monitorował zachowania pingwinów i innych zwierząt. Pomagał też naukowcom w ich pracach, przy okazji poszerzając swoją wiedzę o Antarktyce. Każdy kto tego popołudnia odwiedził bibliotekę poznał wiele ciekawych i zabawnych anegdot o pracy na stacji polarnej.

Pan Piotr wychował się w leśniczówce na Pomorzu, ukończył studia na kierunku przyrodniczym w Warszawie. Na swoim kanale YouTube, opowiada głównie o polskim lesie. Ostatnie półtora roku spędził w Puszczy Knyszyńskiej współprowadząc projekt “Las w Nas: bliżej natury i siebie nawzajem.”

Spotkanie odbyło się z okazji Nocy Bibliotek, w ramach projektu “Jesienne spotkania z biblioteką”, dofinansowanego z programu Działaj Lokalnie 2019, współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

(EK) Biblioteka Publiczna w Sokółce

Skip to content