Sławni Sokółczanie – odsłonięcie tablic

W niedzielę 22 września 2019 roku w uliczce przy Kinie “Sokół” w Sokółce stanęło 10 tablic, które uroczyście odsłonięto. Gospodarzem wydarzenia była Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska zaś gośćmi byli politycy w osobach: Wicepremiera Jarosława Gowina, Posła na Sejm RP Mieczysława Kazimierza Baszko. Najważniejsi tego dnia byli krewni i członkowie rodzin osób upamiętnionych.

Panteon

„Jeśli chcecie zachować pokój, pamiętajcie o człowieku” – te słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II w Warszawie podczas trzeciej pielgrzymki do Ojczyzny mogą być mottem przedsięwzięcia społecznego, aby na terenie naszego miasta stanęły tablice upamiętniające osoby, które w znaczący sposób wpłynęły na bieg historii, rozwój nauki i sztuki czy kultury.

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną, na którą złożyły się teksty poetyckie mówiące o miłości do Ziemi Ojczystej i tej najbliższej- Małej Ojczyzny. Były to wiersze rodzimej poetki- Leonardy Szubzdy, które czytała sama autorka. Jeden z jej tekstów, a także piosenkę do tekstu Wisławy Szymborskiej zaśpiewał Grzegorz Górski.

Tekst ze strony Sokólskiego Ośrodka Kultury www.sok.org.pl

Foto: Dorota Biziuk

Skip to content