Spotkanie z poezją Joanny Raczkowskiej

25 września 2019 r. gościem Biblioteki Publicznej w Sokółce była Joanna Raczkowska – absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce, obecnie studentka Farmacji na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, laureatka wielu ogólnopolskich konkursów literackich: „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” (2013), „Strojne w biel”(2013), „Rytmy nieskończoności”(2015).

Joanna Raczkowska

Pani Joanna opowiedziała młodzieży o tym jak zaczęła się jej przygoda z poezją, zdradziła co jest dla niej inspiracją do twórczości. Są to między innymi: filmy, (np. “Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”), tradycja, wiara katolicka, książki, muzyka, a także otaczająca nas rzeczywistość. Autorka sama o sobie powiedziała: “Piszę gdy napotkam na swojej drodze ludzi, rzeczy, zdarzenia, które są dla mnie jak drogowskazy, staram się opisując je dokładnie dostrzegać i rozumieć”.

Uczniowie wysłuchali kilku nagrodzonych wierszy pani Joanny, m. in. “Przepis na serce”, “Jestem”, “Wieczór rozżarzony”. Młoda poetka poleciła również ciekawe konkursy literackie i zachęciła słuchaczy do próbowania w nich swoich sił. Są to m. in: Konkurs Literacki imienia Anny Markowej organizowany przez Uniwersytet w Białymstoku, czy konkurs poetycki “Rytmy nieskończoności” imienia Jacka Kaczmarskiego. Zachęcała młodych ludzi do uczestnictwa w różnych warsztatach literackich i spotkaniach poetyckich.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce. Młodzi ludzie chętnie zadawali pytania poetce, m.in: o to czy potrzebuje specjalnych warunków do tworzenia, jakiej słucha muzyki, co rozumie poprzez słowo “talent”. Młodzieży oraz wychowawczyniom Małgorzacie Kułakowskiej i Jolancie Zielenkiewicz serdecznie dziękujemy za wizytę.

(EK) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content