Rozpocznij przygodę z szachami

LUKS Orient Sokółka zaprasza do rozpoczęcia wspaniałej przygody z szachami. Trwa nabór dzieci do grup szkoleniowych.

Plakat

W klubie trenują dzieci w wieku od 4 do 15 lat w 4 grupach o różnym poziomie zaawansowania (w tym jedna to kurs nauki gry w szachy). Szachistami zajmują się profesjonalni instruktorzy, którzy prowadzą zajęcia w małych 6-8 osobowych grupach, w przestronnych salach lekcyjnych. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i piątki, w godz. od 16.30 do 19.30, w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce, ul. Mickiewicza 2a (budynek 2, wcześniej Gimnazjum nr 1).

Klub organizuje również wyjazdy na turnieje, wakacyjne kolonie szachowe, imprezy integracyjne i okolicznościowe, zarówno dla dzieci jak też rodziców. Dla miłośników gry w szachy klub organizuje 45 turniejów w roku szkolnym (w tym 40 wtorkowych w Serce Polski Dom Rodzinny, Sokółka, ul. Kryńska 41, gdzie znajduje się siedziba klubu). Zawodnicy klubu zdobywają medale: Mistrzostw Europy (szachy szybkie), Mistrzostw Polski (szachy szybkie), Eliminacji Międzywojewódzkich, Mistrzostw Województwa Podlaskiego, a najlepsi otrzymują nagrody i stypendia sportowe.

Zapraszamy na zajęcia próbne, by przekonać się, czy jest to coś dla Twojego dziecka. Naukowcy bardzo intensywnie przeanalizowali tę grę i ustalono 7 powodów sprawiających, że gra w szachy jest genialna (zwłaszcza dla dzieci). Według ich wniosków, szachy:

1. Poprawiają zdolności intelektualne
2. Zwiększają IQ
3. Poprawiają umiejętności arytmetyczne
4. Wyostrzają zdolności językowe
5. Kształcą umiejętności krytycznego myślenia
6. Wspomagają rozwój inteligencji emocjonalnej i umiejętności psychospołecznych
7. Mają walory terapeutyczne”

(Autor: Elżbieta Szymańska, źródło: http://dziecisawazne.pl/7-powodow-dlaczego-gra-w-szachy-jest-genialna-zwlaszcza-dla-dzieci/)

„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni” – P. Morphy

Wojciech Zajkowski

Skip to content