Zaproszenie na warsztaty kaligrafii

Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Bohoniki zapraszają na warsztaty z kaligrafii pod hasłem „Pisz Piórem”.

Plakat

W związku z dużym zainteresowaniem zajęć z kaligrafii Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Bohoniki podjął próbę napisania projektu na kolejne spotkania. Udało się. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie ze środków minigrantu z Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych. Tym razem kaligrafii również uczyć się będą dwie grupy: początkująca i zaawansowana.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców Sokółki, którzy chcą poznać metody zdobienia liter. Na cykl warsztatów składają się cztery spotkania po 2,5 godziny każde. Odbędą się one: 14-15 września oraz 5-6 października 2019 r.. Grupa początkująca spotka się w godz. 10:00-12:30, natomiast grupa zaawansowana w godz. 13:00-15:30.

Poprowadzi je Jakub Andracki, który tajniki sztuki kaligrafii poznał w Warszawie. Warsztaty odbędą się w siedzibie Sokólskiego Centrum Organizacji Pozarządowych w Sokółce – Plac Kościuszki 26.

Zapisywać się można w siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Plac Kościuszki 26, w poniedziałki od 11:00 do 11:30.

Współorganizatorami projektu są: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce oraz Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Sokółce.

Katarzyna Bułkowska

Skip to content