Wysoka forma kolarzy SKK “Sokół”

25 maja 2019 r. odbył się z Szosowy Wyścig Kolarski w Płocicznie koło Ełku. Zawody rozgrywane były na 6 km rundzie z trudnym 500 m podjazdem przed metą. Kolarze SKK SOKÓŁ zaprezentowali wysoką formę co zaowocowało kilkoma medalami, jednak nie wszyscy mogą zaliczyć te zawody do udanych.

Kolarze na starcie

W najmłodszej kategorii szans rywalom nie dał Miłosz Chadukiewicz, który zdecydowanie zwyciężył. W żakach drugie miejsce zajął Jan Kaźmierowski, który w ostatnim momencie utracił prowadzenie po brawurowym ataku na 300m przed metą. W okolicach 20-30 miejsca zameldowali się Jan Chadukiewicz i Jakub Deputat. W młodzikach w połowie wyścigu związała się 9 osobowa ucieczka, która utrzymała przewagę nad peletonem aż do mety. Po zespołowej jeździe naszych reprezentantów Kacper Trochim zajął 2 miejsce, a Jakub Radziwonowski 9. W wyścigu Open ciężkie chwile przeżywali Daniel Chadukiewicz, Dawid Żygieło i Radosław Struczewski którzy niestety nie ukończyli wyścigu, który był rozgrywany na dystansie 62km.

Dzień później odbył się Maraton Kresowy MTB w Gródku. Zawodnicy ścigali się na trasach leśnych o małej różnicy przewyższeń, jednak nie było łatwo zdobyć medal. Osiągnięte miejsca : 2 – Jan Kaźmierowski, 2 – Miłosz Chadukiewicz, 3 – Jakub Fiedorowicz, 5 – Kacper Trochim, 10 – Jan Chadukiewicz, 11 – Olivier Borys.

Najbliższe planowane zawody to Puchar Polski w Koziegłowach k. Częstochowy 8-9 czerwca i Maraton Kresowy w Augustowie 9 czerwca.

Uczestnictwo w zawodach było współfinansowane przez Sponsorów Klubu, Gminę Sokółka i Powiat Sokólski.