Akademia Sportów Umysłowych na mistrzostwach w Wasilkowie

Z pucharami

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2019 r. w Wasilkowie odbywały się XXI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów w Szachach.

Na starcie stawiło się 159 szachistów (51 dziewcząt i 108 chłopców) z 9 klubów szachowych z województwa podlaskiego. Najliczniejszą reprezentację szachistów miał klub MUKS Stoczek 45 Białystok (59 szachistów). Akademię Sportów Umysłowych Sokółka reprezentowało 10 szachistów (3 dziewczyny i 7 chłopców). Sędzią głównym był Leszek Zega, transmisję prowadził Mikołaj Bura.

Zwycięstwo w klasyfikacji klubowej zasłużenie odniósł najliczniej reprezentowany klub MUKS Stoczek Białystok. Akademia Sportów Umysłowych Sokółka uplasowała się na VI miejscu. Zawodniczki ASU Sokółka zdobyły 2 srebrne medale: Julia Borowska w kategorii do lat 18, Magdalena Wiszowata (do lat 10).

Najmłodszy zawodnik ASU Mateusz Toczyłowski (6 latek) zdobył IV kategorię szachową co jest w tym wieku dużym sukcesem. Mateusz treningi szachowe rozpoczął trzy miesiące wcześniej i ma potencjał na zawodnika dużego formatu.

Udział w Mistrzostwach możliwy był dzięki dofinansowaniu Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej. Akademia Sportów Umysłowych dziękuję rodzicom za dowiezienie i opiekę nad szachistami.