Takiego turnieju w Sokółce jeszcze nie było!

Podczas weekendu 17-18 maja 2019 r. można było odwiedzić Liceum Ogólnokształcące w Sokółce ZDZ w Białymstoku podczas dni otwartych.

Zdjęcie grupowe

Jak podają organizatorzy – Stowarzyszenie Oczy Podlasia oraz Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Sokółce Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku – wydarzenia w ramach dni otwartych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko młodzieży, ale i dorosłych. Szacuje się, że od piątkowego popołudnia do sobotniego wieczoru Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Sokółce odwiedziło blisko 200 osób.

Dni otwarte w piątek rozpoczął trening fitness prowadzony przez instruktorów lokalnej siłowni dla kobiet Perfekt Body. Następnie swój najnowszy spektakl „Smaki Podlasia” zaprezentowało przedpremierowo studenckie koło teatralne działające przy Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. W międzyczasie można było skorzystać z usług wizażu i stylizacji paznokci.

Największym zainteresowaniem cieszył się jednak sobotni turniej e-sportowy, który honorowym patronatem objął Burmistrz Sokółki a patronatem medialnym telewizja TVP3 Białystok. E-sport to profesjonalne zawody graczy komputerowych i wideo. Jednak głównej roli nie odgrywa w nim wyłącznie sama rozrywka. Duży nacisk kładzie się także na rywalizację. Szansę doświadczenia emocji związanych z e-sportem miał w sobotę Burmistrz Sokółki Pan Adam Kowalczuk, który o 10:00 otworzył turniej wraz z organizatorami.

Zmagania 80 uczestników w grach  League of Legends oraz Counter-Strike: Global Offensive odbywały się cały dzień na największej sali konferencyjnej w budynku nowego Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku i były śledzone na żywo przez wielu obserwatorów.

Dla uczestników udział w wydarzeniu to był nie tylko okazją do wykazania się w dziedzinie, jaką jest e-sport, ale także niepowtarzalną szansą, aby własnoręcznie przetestować nowoczesny sprzęt gamingowy, dostarczony przez firmę Galaktus PR Agency.

W organizację weekendowych wydarzeń w Sokólskim Ośrodku ZDZ było zaangażowanych wiele osób i instytucji. Organizatorzy składają szczególne podziękowania: Burmistrzom Sokółki za objęcie turnieju e-sportowego patronatem oraz dostarczenie nagród rzeczowych, Firmie Galaktus PR Agency za obsługę turnieju oraz dostarczenie nagród w postaci profesjonalnego sprzętu gamingowego, Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania Szlak Tatarski za nagrody rzeczowe, firmie SERVIRE Adam Kozłowski za dostarczenie Internetu bez limitu prędkości, Siłowni Perfect Body za przeprowadzenie treningu fitness oraz Studenckiemu Kołu Teatralnemu StuKoT za zaprezentowanie spektaklu „Smaki Podlasia”.

Autor: Katarzyna Michałowska (ZDZ Białystok).


Zobacz również

Skip to content