IV Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Sokółki

Regaty w Sokółce

W dniach 11-12 maja 2019 r. na zalewie w Sokółce odbyły się IV Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Sokółki – edycja Podlaskiej Ligi Żeglarskiej.

Pierwszym punktem zawodów było ważenie jachtów. Waga żaglówek z osprzętem nie mogła być mniejsza niż 280 kg. Na starcie w sobotę stawiło się 9 załóg (27 zawodników). Nasz klub reprezentowały 4 ekipy. Słaby wiatr towarzyszył zawodnikom w 4 wyścigach. Nadchodzącą burza spowodowała szybsze zakończenie pierwszego dnia zmagań.

W niedzielę odbył się kolejny start. Tego dnia jeden z czterech wyścigów był dodatkowo nagrodzony jako memoriał Zbigniewa Czarnieckiego. Była piękna słoneczna pogoda, wiatr był słaby, ale na szczęście wiejący wzdłuż zalewu. Podczas regat miały miejsce 3 protesty, które stały się zwyczajem w zawodach Podlaskiej Ligi Żeglarskiej. W końcu stereotypowe myślenie że protest jest osobistą sprawą przeminą, przepisy muszą być przestrzegane przez wszystkich uczestników regat.

Wyniki KŻ Żagiel przedstawiają się następująco:

  • „A-037” – Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – miejsce IV
  • „Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Cezary Sidor, Przemysław Lewosz – miejsce VII
  • „Elm@” – Paweł Bronowicz, Daniel Wadejko, Bartosz Czarniecki – miejsce VIII
  • „Czarna Perła” – Piotr Kułak, Jarosław Kułak, Marek Obrembalski – miejsce IX

Zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy! Do zobaczenia za rok w Sokółce! AHOJ!

Fotografie wykonał Lucjusz Sawicki i Krzysztof Frejus.
Serdecznie dziękujemy!

KŻ Żagiel


Zobacz również