Weekend pełen wydarzeń

W piątek 17 maja 2019 r. rozpoczynają się wydarzenia w ramach Dni Otwartych Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce i Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku.

Plakat

W piątek o godz. 16:00 odbędzie się trening fitness prowadzony przez Perfekt BODY Siłownia dla kobiet

https://www.facebook.com/events/428658517713910/

O godz. 18:00  zapraszamy na spektakl teatralny “Smaki Podlasia” w wykonaniu koła studenckiego StuKoT

https://www.facebook.com/events/350871768899687/

W sobotę 18 maja 2019 r. odbędzie się pierwszy w Sokółce turniej e-sportowy.

https://www.facebook.com/events/269831280571063/

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Sokółki oraz opieką medialną TVP3 Białystok

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP JEST BEZPŁATNY!

SZCZEGÓŁY DNI OTWARTYCH:

W piątek o 16:00 odbędzie się trening fitness prowadzony przez instruktora lokalnej siłowni dla kobiet PERFECT BODY, na który zapisy wciąż trwają. Pracownicy Ośrodka Kształcenia Zawodowego w Sokółce zaznaczają, że współpraca z siłownią będzie kontynuowana od września w ramach zajęć z wychowania fizycznego. Po treningu, można będzie odetchnąć i poddać się proponowanym przez szkołę zabiegom kosmetycznym, aby o 18:00 wziąć udział w spektaklu „Smaki Podlasia” w wykonaniu teatru działającego przy Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Przedstawienie ukazuje różnice obyczajowe między dawnym Podlasiem, gdzie zgoda rodziców była niezbędnym warunkiem zawarcia małżeństwa, a dzisiejszym dowolnym wyborem parterów. Będzie można również zobaczyć obrzędy związane z nocą świętojańską, dowiedzieć się kogo omamiły „jasieńkowe ocka”, a której pannie „za starego każą iść”. Występ teatru stanowi zapowiedź dalszych działań planowanych w Liceum Ogólnokształcącym w Sokółce Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku. Szkoła proponuje przyszłym uczniom warsztaty rozwoju osobistego, w ramach których będą prowadzone zajęcia między innymi ze sztuki wystąpień publicznych, sztuki mówienia, sztuki pisania oraz dramy. Jak mówi Dyrektor szkoły Katarzyna Magdalena Paszko: „Stawiamy na umiejętności praktyczne umożliwiające odnalezienie się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi w tej dziedzinie a teraz chcielibyśmy wyjść z taką propozycją do młodzieży”.

Z kolei w sobotę 18 maja 2019 r. o godz. 10:00 rozpocznie się pierwszy w Sokółce turniej e-sportowy. Jego obsługą organizacyjną zajmie się firma Galaktus – Agencja PR rynku gier i technologii. Pomimo, że historia e-sportu w porównaniu do klasycznych dyscyplin sportowych jest bardzo krótka to trzeba zauważyć ogromny progres tego zjawiska od czasów pierwszych turniejów rozgrywanych jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku na automatach typu arcade. Obecnie e-sport jest zjawiskiem globalnym z milionami widzów i aktywnych zawodników na całym świecie, którzy codziennie próbują swoich sił w rozmaitych tytułach, marząc o wielkich karierach. Ogromnie istotny jest fakt, iż tego typu rozgrywki nie odbywają się tylko w wirtualnym świecie, ale są przenoszone na prawdziwe areny sportowe. Najlepsi gracze zrzeszeni w profesjonalnych drużynach podróżują po całym świecie, aby brać udział w zawodach i rywalizować o nagrody na poziomie setek tysięcy, a nawet milionów złotych. E-sport w Polsce to także mniejsze, lokalne wydarzenia. Świetnym przykładem jest tutaj East Games United w Białymstoku. Impreza jest organizowana regularnie od 2008 roku. Poprzednie edycje odbywały się dzięki wsparciu i pomocy Miasta Białystok. Rafał Rudnicki – Zastępca Prezydenta Miasta Białystok podczas konferencji prasowych bardzo ciepło wyrażał się o tego typu inicjatywach i zachęcał do brania w nich udziału. Także Burmistrz Sokółki wspiera działania e-sportowe, obejmując honorowym patronatem organizowany przez Stowarzyszenie Oczy Podlasia oraz Liceum Ogólnokształcące w Sokółce Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku turniej e-sportowy. Ponadto, patronatem medialnym wydarzenie objęła telewizja TVP3 Białystok.

Jak zaznacza Dyrektor szkoły, Katarzyna Magdalena Paszko: „Wszystkie działania prowadzone w ramach dni otwartych są celowe. Nasze liceum nie ma kierunków, ale w zależności od zainteresowań będzie można wybrać zajęcia dodatkowe. Jeśli chodzi o gry to w pierwszej klasie będą to dodatkowe zajęcia z e-sportu, w kolejnych dojdzie do tego programowanie i tworzenie gier. Celem wstępnym jest utworzenie drużyny e-sportowej, która będzie jeździła po turniejach reprezentując nie tylko szkołę, ale i miasto, powiat, województwo a nawet kraj. Dla osób mniej zainteresowanych informatyką i grami, proponujemy zaś szeroko pojęte warsztaty rozwoju osobistego oraz zajęcia kosmetyczne. Nasze propozycje można poznać bliżej podczas planowanych dni otwartych 17-18 maj 2019r. Serdecznie zapraszamy nie tylko uczniów, ale i rodziców i tych wszystkich, którzy są zainteresowani prowadzonymi przez nas działaniami”.

Więcej na stronie: https://www.facebook.com/events/283620812577200/

Organizatorzy

 

 


Zobacz również

Skip to content