Przedszkolaków sprint do maratonu

Przedszkole Nr 5 w Sokółce już po raz piąty włączyło się do akcji „Sprintem do maratonu” organizowanej przez wydawnictwo „Bliżej przedszkola”.

Sprintem!

W tym roku maraton trwa od 6 do 24 maja. Zaplanowano szereg atrakcji dla dzieci, m.in. pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej poprowadzonej przez Straż Pożarną, tresurę psa i poznanie bezpiecznych zachowań w kontaktach ze zwierzęciem, spotkanie z trenerem boksu Tomaszem Potapczykiem, wyjścia do Sali Zabaw przy basenie, wyjście do Szkoły Podstawowej nr 2 i zajęcia z panią Katarzyną Bykowicz, pokaz Krav-maga, pokaz Mażoretek, a na zakończenie imprezy Śniadanie Mistrzów i wręczenie dyplomów oraz medali za udział w maratonie.

Akcję rozpoczęto 6 maja 2019 roku. Dzieci razem z rodzicami i wszystkimi pracownikami przedszkola udały się na stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce, gdzie po krótkiej rozgrzewce przeprowadzonej przez pana Krystiana Markowskiego przebiegli kilka okrążeń bieżni stadionu.

Przedszkole dziękuje Rodzicom za liczny udział i zaprasza do dalszego wspólnego biegania dla zdrowia. Szczególne podziękowania kierowane są do pracowników OSiR-u oraz pana Piotra Rygasiewicza za przygotowanie terenu na stadionie i umożliwienie po raz kolejny biegania w ramach maratonu.

(P5)


Zobacz również

Skip to content