Pięć medali Omegi w zawodach pływackich na Litwie

W dniach 5-6.04.2019 r. zawodnicy UKS OMEGA Sokółka wzięli udział w Międzynarodowych Zawodach Pływackich „Dzukija Cup” w Alytusie na Litwie.

Na podium

Była to bardzo silnie obsadzona impreza, w której startowało 500 zawodników z 20 klubów z Litwy, Łotwy, Rosji, Białorusi i Polski. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Wśród zawodników z Litwy startowali mistrzowie tego kraju, trenujący w szkołach mistrzostwa sportowego. Zawody były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych: 11-14 lat, 15-16 lat i 17 lat i starsi. Dla naszych starszych zawodników była to kolejna w tym roku impreza na basenie o wymiarach olimpijskich /50m/, która ma na celu przygotowanie do Mistrzostw Polski Juniorów w lipcu br.

Pływacy z UKS OMEGA Sokółka, przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego, zdobyli w tej trudnej rywalizacji pięć medali: jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe.

W kategorii wiekowej 11-14 lat startowało aż 10 młodych zawodników Omegi, dla większości których były to pierwsze zawody na pływalni 50-metrowej. W tej kategorii wiekowej bardzo dobrze zaprezentowały się Justyna Łopatecka i Iga Kuklicz. Iga zajęła siódme miejsce na dystansie 200m stylem klasycznym /nowy rekord klubu/, była również dziewiąta na dystansie 200m stylem dowolnym,. Justyna zaliczyła bardzo dobry start na 100m stylem motylkowym zajmując szóste miejsce. Pozostali pływacy Omegi: Amelia Kukisz,Weronika Leosz, Monika Malicka, Marcel Nowik, Sebastian Michałowski, Paweł Czaban, Dawid Uljasz, Jakub Ignatowicz, aktywnie włączyli się w rywalizację w zawodach i ustanowili swoje pierwsze rekordy życiowe na „długim” basenie.

W kategorii wiekowej 15-16 lat znakomicie zaprezentowała się Zuzanna Rogowicz. Zuzia w świetnym stylu zwyciężyła na 200m stylem dowolnym, ustanawiając nowy rekord klubu. Była też piąta na 50 m stylem dowolnym. W klasyfikacji na n najlepsza zawodniczkę w swojej kategorii wiekowej / punkty Fina za jeden najlepszy start/ zajęła drugie miejsce. Swoją bardzo dobrą dyspozycję potwierdziła Agnieszka Ancypo, która dwukrotnie stawała na drugim stopniu podium w wyścigach dystansie 50m i 200m stylem dowolnym. Płynąc poza konkurencję na 100m stylem grzbietowym uzyskała najlepszy czas w swojej kategorii wiekowej, ustanawiając przy tym nowy rekord klubu. Aga zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swojej kategorii wiekowej. Udany start zaliczyła również Julia Sołoniewicz zdobywając brąz w wyścigu na 50m stylem dowolnym. Julia była również szósta na 100m stylem motylkowym. Z bardzo dobrej strony pokazał się Eryk Michałowski. Wywalczył on brązowy medal na dystansie 100m stylem motylkowym, bijąc w jednym starcie rekordy klubu na 50m i 100m stylem motylkowym. Zajął on bardzo dobre czwarte miejsce w wyścigu na 200m stylem zmiennym. Płynąc poza konkurencją ustanowił ponadto rekord klubu na 50m stylem dowolnym.