Medale UKS Omega w Wiosennych Zawodach Pływackich

Zawody pływackie w Biał;ymstoku

W sobotę 30 marca 2019 r. na Pływalni Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Białymstoku odbyły się Wiosenne Zawody Pływackie. W zawodach wzięło udział 190 zawodników reprezentujących 8 klubów z województwa podlaskiego. UKS Omega reprezentowała trzynastoosobowa grupa pływaków. Rywalizacja została przeprowadzona w pięciu kategoriach wiekowych.

Zawodnicy przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego zdobyli 11 medali: cztery złote, dwa srebrne i pięć brązowych, ustanawiając przy tym dwa nowe rekordy klubu.

W kategorii wiekowej rocznik 2008 znakomite starty odnotował Sebastian Michałowski, zwyciężając na dystansach 100m stylem dowolnym oraz 100m stylem klasycznym.

W kategorii wiekowej rocznik 2007 bardzo dobry start zaliczył Łukasz Biziuk, który był trzeci na 100m stylem klasycznym. Nowe rekordy życiowe ustanowili Dawid Uljasz oraz Amelia Kukisz. Dawid w swoich startach na 100m stylem dowolnym, oraz 100m klasycznym „otarł się” o podium i zajął bardzo dobre czwarte miejsca. Amelia była piąta na 100m stylem dowolnym.

W kategorii wiekowej 2005 – 2006 bardzo dobry start zaliczyła Iga Kuklicz, która zdobyła złoty krążek na 100m stylem grzbietowym. Zajęła też czwarte miejsce na 100m stylem klasycznym. Wśród chłopców z tego rocznika, dobrze zaprezentował się Michał Miszkin, który był piąty na 100m stylem motylkowym.

Wśród czternastolatków rekordy życiowy oraz brązowy medal na 100m stylem dowolnym uzyskała Justyna Łopatecka. Dobrze zaprezentował się także Paweł Czaban, który poprawił swoją „życiówkę” na 100m stylem dowolnym.

W najstarszej kategorii wiekowej 15 lat i starsi zawodnicy Omegi zdobyli najwięcej medali. Swoją dobrą dyspozycję potwierdziła Agnieszka Ancypo, zwyciężając na dystansie 100m stylem motylkowym. Zajęła również czwarte miejsce na 400m stylem dowolnym. Z bardzo dobrej strony pokazała się Zuzanna Rogowicz. Zuzia dwukrotnie zajmowała drugą pozycję z swoich startach na 100m stylem dowolnym i 100m stylem grzbietowym Dobry wyścig zaliczyła również Maja Garkowska, zdobywając brązowy krążek na 100m stylem klasycznym. Wśród chłopców znakomicie zaprezentował się Eryk Michałowski zajmując trzecie miejsca w rywalizacji na dystansach 200m stylem zmiennym i 100 m stylem motylkowym. Eryk w obu startach ustanowił nowe rekordy klubu.