Z życia Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sokółce

8.02.2018 r. odbyła się III sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej na której omówiliśmy przegotowanie spotkań w szkołach dotyczące palenia szkodliwymi tworzywami i produktami, które mają negatywny wpływ na nasze środowisko. Przygotowaliśmy prezentację i chcemy przybliżyć temat, który jest bardzo w tej chwili na czasie. Chcemy aby młodzież była świadoma w jakim środowisku żyje i że to również od nas zależy jak będzie wyglądało nasze środowisko w którym żyjemy. O przebiegu zajęć podzieliśmy się wkrótce.

14.10.2018 r. nad Zalewem Sokólskim odbył się „Piknik na kolorowo w Sokółce”. Młodzieżowa Rada Miejska udała się aby wspólnie spędzić czas i świętować. Było wiele atrakcji z których skorzystaliśmy i dobrze spodzieliśmy czas z mieszkańcami Sokółki.

17.10.2018 r. odbyła się uroczysta sesja w sali ,,Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury.W obecności Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej 13 uczniów sokólskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalntych złożyło ślubowanie.
To właśnie Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska była inicjatorką powstania MRM w naszym mieście. Opiekunem MRM jest nauczycielka Monika Klim ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce. Po złożeniu ślubowania, wybrano prezydium MRM. Jednogłośnie poparliśmy kandydaturę Angeliki Polewko na Przewodniczącego MRM. Wiceprzewodniczącymi zostali: Marcin Łukaszewicz i Konrad Rećko. Funkcję Sekretarza będzie pełniła Julia Bałakier. Dziękujemy wszystkim gościom, rodzicom i znajomym za przybycie na sesję gdzie w waszej obecności złożyliśmy ślubowanie.
Skład Młodzieżowej Rady Miejskiej – IV kadencja:
Przewodniczący Angelika Polewko (Zespół Szkół Rolniczych)
Wiceprzewodniczący Marcin Łukaszewicz (Zespół Szkół)
Wiceprzewodniczący Konrad Rećko (Zespół Szkół)
Sekretarz Julia Bałakier (Zakład Doskonalenia Zawodowego)
Joanna Garbaczewska (Zespół Szkół Rolniczych)
Ewa Narel (Zespół Szkół Zawodowych)
Omar Szczęsnowicz (Zespół Szkół Zawodowych)
Mateusz Matyszczyk (SP nr 1)
Patrycja Wróblewska (SP nr 1)
Sylwia Sitko (SP nr 2)
Natalia Sitko (SP nr 2)
Karina Miron (SP nr 3)
Julia Szomko (SP nr 3)

24.10.2018 r. odbył się wyjazd do Białegostoku na wykład o ekologii i koncert disco-polo zespołu ,,ANDRE”. Byliśmy pod wrażeniem wykładu o ekologii i wiadomościach, które przekazywał prowadzący jak wiele gatunków zwierząt jest na wyginięciu. Powinniśmy dbać o nasze środowisko aby te zwierzęta mogły też żyć. Dużą popularnością cieszył się koncert w wykonaniu Andrzeja Marcysiak.

11.11.2018 r. uczestniczyliśmy w obchodach miejskich 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 12 odśpiewano hymn narodowy w ramach akcji „Hymn dla Niepodległej”. Po hymnie zebrani na placu wypuścili w niebo balony w barwach narodowych. Jako Młodzieżowa Rada Miejska złożyliśmy wieniec pod pomnikiem. Po złożeniu wieńców program artystyczny zaprezentował Młodzieżowy Chór Powiatowy oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce i Zespołu Szkół Rolniczych. Na zakończenie uroczystości wystąpiła Powiatowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Suchowoli.

23.11.2018 r. odbyły się zajęcia Młodzieżowej Rady Miejskiej z dziećmi w Świetlicy ,,Pod aureolą św.Józefa”. Tematem zajęć było przygotowanie stroików adwentowych. Bardzo jesteśmy zadowoleni z czasu który mogliśmy poświęcić dzieciom. Dziękujemy za gościnę przede wszystkim Pani Agnieszce Awianowicz. Mamy nadzieję że w najbliższym czasie zorganizujemy wspólnie zajęcia w świetlicy.

28.11.2018 r. odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej, na której poruszaliśmy temat o kontynuacji akcji palenia szkodliwymi tworzywami i produktami, które mają negatywny wpływ na nasze środowisko. O naszych planach poinformujemy niebawem. Przedstawiliśmy plan czym chcemy się zająć w tej kadencji i jakie mamy plany. Jesteśmy chętni do pracy i mamy wiele pomysłów, które chcielibyśmy zrealizować.

21.02.2019 r. w Zespole Szkół odbyły się zajęcia dotyczące palenia szkodliwymi tworzywami i produktami, które mają negatywny wpływ na nasze środowisko. Dziękujemy za życzliwość i przyjęcie nas Dyrekcji szkoły i nauczycielom oraz Wam drodzy uczniowie. Pamiętajcie, że od nas zależy jak będziemy żyć w naszym środowisku.

22.02.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce odbyły się zajęcia dotyczące palenia szkodliwymi tworzywami i produktami, które mają negatywny wpływ na nasze środowisko. Dziękujemy za życzliwość i przyjęcie nas Dyrekcji szkoły i nauczycielom oraz Wam drodzy uczniowie. Pamiętajcie, że od nas zależy jak będziemy żyć w naszym środowisku.

Przewodnicząca
Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sokółce
Angelika Polewko

Skip to content