Szachy bez granic w Sokółce

Baner

W dniach 2-3 lutego 2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce odbył się VII Międzynarodowy Turniej Szachowy „Szachy bez granic – Sokółka 2019”.

W zawodach wzięło udział 71 szachistów, którzy rywalizowali w trzech grupach. Klub LUKS Orient Sokółka reprezentowało 14 zawodników. Byli też zawodnicy z Białorusi (Grodno, Mińsk), ASU Sokółka, MUKS Stoczek Białystok, Jagiellonia Białystok, Krynki, Wasilków i inni. Sędzią głównym turnieju był Tomasz Kozłowski.

Zawodnicy LUKS Orient Sokółka, rozegrali dobry turniej:
Grupa A – 1 miejsce: Norbert Kopeć – w grupie juniorów 2003 i młodsi (5 w klasyfikacji ogólnej)
Grupa B – 3 miejsce: Robert Górka (Wiceprezes LUKS – wywalczył normę na II kategorię szachową)
Grupa C – 3 miejsce: Aleksandra Czarnowicz

Kategorie szachowe wywalczyli również:
Aleksandra Stupak – II kategoria szachowa
Krzysztof Stupak – III kategoria szachowa
Sławomir Burak – V kategoria szachowe

Wszyscy zawodnicy rozegrali 7 rund w tempie 30 minut + 30 sekund za ruch na zawodnika. Najbardziej wytrwali spędzili przy szachownicy około 14 godzin.

Duże podziękowania, należą się Dyrektorowi SP nr 1 w Sokółce i Burmistrzowi Sokółki, za bezpłatne udostępnienie po raz kolejny pomieszczeń na potrzeby turnieju. Najlepsi rywalizowali o puchary, nagrody finansowe i rzeczowe, dzięki dofinansowaniu turnieju przez Starostę Sokólskiego, który objął turniej honorowym patronatem. Każdy uczestnik otrzymał również medal, dyplom oraz pamiątkowy długopis. Słodkościami i chlebem wsparła turniej Piekarnia „Jaskółka”, a Serce Polski Dom Rodzinny przygotował przepyszny (słynny już) bigos. Szczególne słowa podziękowania, należą się rodzicom i zawodnikom (wolontariuszom) LUKS Orient Sokółka, za wszelką pomoc organizacyjną, przygotowanie i posprzątanie sali po turnieju, pomoc przy poczęstunku i ciepłe przyjęcie gości.

Więcej informacji na stronach:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_161/
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_162/
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_163/

Wojciech Zajkowski

Skip to content