Dzień Babci i Dziadka w „Jedyneczce”

Mroźno, zimno, ale w serduszkach Przedszkolaków z „Jedyneczki” gorąco. Powodem takiej atmosfery była obchodzona w przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wspólne świętowanie miało miejsce w piątek, 18 stycznia 2019 r. Pomimo niskiej temperatury na zewnątrz, był to jednak jeden z najcieplejszych dni w roku, który sprawił wszystkim ogromną radość, oraz wywołał uśmiechy na twarzach.

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprosiliśmy do przedszkola wyjątkowych Gości. Każda grupa świętowała w swojej sali. Dzieci już od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Uczyły się wierszy, piosenek, ról, tańców dla swoich ukochanych Dziadków. Starszaki przygotowały występ pt. „Jak babcia poznała dziadka” podczas, którego goście mogli posłuchać swoich ulubionych przebojów np. „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc”, „Orkiestry dęte” – którym towarzyszyły układy taneczne w wykonaniu przedszkolaków.

Wszystkie występy były ciekawe, pełne radości. W niejednym oku Babci czy Dziadka zakręciła się łza wzruszenia…Po części artystycznej wnuczęta wręczyły Dziadkom wykonane przez siebie prezenty, piękne laurki, oraz dały słodkiego całusa.

Następnie miała miejsce zabawa. Babcie i Dziadkowie mogli wykazać się w wielu konkursach takich jak np.: „Jaka to melodia?”, „Karmimy wnuczka”, gdzie babcie musiały jak najszybciej nawinąć włóczkę na wałek, taniec z krzesełkami, obieranie jabłek, zwijanie kłębków włóczki na czas, chodzenie w gąsienicy, wędrujący kapelusz, kalambury, podbijanie piłeczki do ping-ponga, kręcenie hula-hop, nucenie piosenki ze słuchawkami na uszach, tak by inni mogli odgadnąć tytuł utworu. Ponadto Dziadkowie robili Babciom korale makaronowe, budowali najwyższe wieże z klocków razem z wnukami, czy też bawili się w ulubioną zabawę dzieci z grupy.  Na zakończenie zabawy wszyscy wykazali się jeszcze umiejętnościami tanecznymi. Dzieci z radością prosiły swoje Babcie i Dziadków do tańca. Świętowanie tego szczególnego dnia zakończyło się wspólną degustacją wypieków naszych wspaniałych Babć. W znakomitym nastroju zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku. Nie możemy się już doczekać następnego spotkania…

Joanna Gieniusz


Zobacz również

Skip to content