Spotkanie autorskie z Agnieszką Witkowicz-Matolicz

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Biblioteka Publiczna w Sokółce zapraszają na spotkanie autorskie i promocję książki Agnieszki Witkowicz-Matolicz, pt. „Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń”.

Plakat

Agnieszka Witkowicz-Matolicz jest dziennikarką, reporterką i socjolożką. Na raka piersi zachorowała w wieku 32 lat, rok po tym, gdy została mamą. Jej książka „Niezwykłe dziewczyny” to zbiór historii o kobietach, które doświadczyły nowotworów.
Nie jest to jednak książka o chorowaniu, ale o tym, jak smakować życie! Pokazuje, że rak piersi to nie wyrok. We wzruszającym i przejmującym reportażu Agnieszka Witkowicz-Matolicz opowiada historię dziesięciu niezwykłych kobiet, które odrzuciły stereotypowe myślenie i postanowiły chorować inaczej.

„Niezwykłe dziewczyny” przełamują tabu, dają nadzieję, ale też odkłamują wiele niesłusznie funkcjonujących w Polsce mitów. Przykłady bohaterek ignorowanych przez lekarzy, które tylko dzięki swojej determinacji zostały wcześnie zdiagnozowane pokazują, że badać trzeba się regularnie i jak najwcześniej, wbrew powszechnej, pokutującej także wśród ginekologów opinii – także w czasie ciąży i karmienia.

Agnieszka Witkowicz-Matolicz to uważna obserwatorka życia i ludzi, lubi odkrywać fakty i walczyć ze stereotypami. Angażuje się w sprawy społeczne, uważa, że bez małych inicjatyw nie uda się zbudować wielkich spraw. Kocha dalekie i bliskie podróże, dobre kino, literaturę, góry i sport. Obecnie Szefowa Informacji w Radiu Muzo FM. Wcześniej związana była z RMF FM, TOK FM i Radiem PiN, współpracowała też z Polsat News, TVP Info i WP.pl.

Zapraszamy w sobotę, 26 stycznia 2019 r. o godz. 13.00, w czytelni biblioteki, wstęp wolny.

(EK, Biblioteka Publiczna w Sokółce)

Skip to content