Adam Juchnik Zastępcą Burmistrza Sokółki

Ma 42 lata, od osiemnastu lat pracuje w samorządzie. Był Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów i Dyrektorem Wydziału Organizacyjnego w Starostwie Powiatowym w Sokółce. W ostatnich wyborach samorządowych zdobył mandat radnego powiatowego. Z dniem 11 stycznia 2019 roku Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska powołała Adama Juchnika na stanowisko Drugiego Zastępcy Burmistrza Sokółki.

Adam Juchnik

W czwartek 10 stycznia 2019 roku Burmistrz Sokółki zwołała konferencję prasową, podczas której poinformowała o zmianie na stanowisku Drugiego Zastępcy Burmistrza Sokółki. Antoniego Stefanowicza zastąpił Adam Juchnik.
– Chciałabym jednocześnie poinformować, że Pan Antoni Stefanowicz wygrał konkurs na Pełnomocnika Burmistrza, więc nadal będzie pracował w Urzędzie Miejskim w Sokółce, służąc swoją radą i doświadczeniem – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.
– Dziękuję Pani Burmistrz za ogromne zaufanie. To zaszczyt stać się częścią zwycięskiego zespołu. Chciałbym wnieść nową energię i jakość, a jednocześnie realizować politykę koalicyjną. Myślę, że w tym gronie będziemy w stanie wypracować ciekawe pomysły i w nowej kadencji podnieść efektywność pracy zarówno Urzędu Miejskiego, jak i Rady Miejskiej w Sokółce. Wydaje mi się, że mieszkańcy na tym skorzystają – powiedział Drugi Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Juchnik.

W konferencji uczestniczyli również: Poseł Mieczysław Baszko, Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Sokółce Piotr Bujwicki.
– Razem z Panią Burmistrz tworzymy bardzo szeroką koalicję w Radzie Miejskiej i Urzędzie Miejskim w Sokółce. Zawarliśmy również porozumienie, że jako wiodący koalicjant, będziemy mieli kluczowe zdanie co do wyboru Drugiego Zastępcy Burmistrza. Zależało nam, aby był to fachowiec i osoba z bloku Zjednoczonej Prawicy. Pan Adam jest gwarancją, że w Sokółce inwestycje oraz wszystko, co się z tym wiąże, będzie szło po dobrym torze i że wszyscy będziemy z tego mieli ogromny pożytek – podkreślił Przewodniczący Rady Miejskiej w Sokółce Piotr Bujwicki.
– Adam Juchnik to osoba znana z dobrej strony w sokólskim środowisku – dodał Poseł Mieczysław Baszko.

Z uwagi na to, że nie można łączyć funkcji Zastępcy Burmistrza z funkcją radnego, Adam Juchnik zrezygnował z mandatu w Radzie Powiatu Sokólskiego. Jego miejsce zajmie Piotr Rygasiewicz – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content