Orszak z Trzema Królami

Sokółka była jedną z 752 miejscowości w Polsce przez którą w niedzielę 6 stycznia 2019 roku przeszedł Orszak Trzech Króli. Za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem podążyły setki sokółczan. Wśród uczestników Orszaku byli: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska i Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk.

Orszak 2019

Tegoroczny Orszak odbył się pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. To nawiązanie do pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski w 1979 roku i słynnych słów Papieża, wypowiedzianych na Placu Zwycięstwa w Warszawie – „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!”.

Sokólski Orszak wyruszył spod kina „Sokół” i udał się w kierunku kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego. W jego przygotowanie zaangażowali się: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Sokólski Ośrodek Kultury, sokólskie parafie i szkoły. Młodzież przygotowała cztery krótkie scenki teatralne, które zaprezentowano na placu przed kinem, na placu przy pomniku Józefa Piłsudskiego i w sąsiedztwie kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego.
Po dotarciu do świątyni, Trzej Królowie oraz Burmistrz Sokółki złożyli dary przy żłóbku.
Kłaniając się Dzieciątku Jezus, Pani Burmistrz powiedziała: „obdarz pokojem wszystkich sokółczan i spraw, abyśmy mieli przez Ciebie pobłogosławiony każdy dzień”.
Orszak zakończyła uroczysta msza, której przewodniczył ks. Robert Matys.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content