Srebro i brąz w Mistrzostwach Polski w Bilardzie

Sebastian Batkowski
Sebastian Batkowski

Najważniejsza krajowa rywalizacja w bilardzie, Mistrzostwa Polski Mężczyzn, zamknęły w tej dyscyplinie sezon 2018. W imprezie rozgrywanej przez 5 dni, w Kielcach w hotelu Bińkowski, rywalizowało 32 najlepszych polskich profesjonalistów. Wśród nich 3 bilardzistów Lp Metal–Fach Pool Bilard Sokółka: Sebastian Batkowski, Konrad Piekarski i Dominik Zając.

W ramach mistrzostw rozegrano 3 turnieje: w 8bil, 9bil, 10bil. Najlepiej z sokółczan do tej rywalizacji był przygotowany Sebastian Batkowski i potwierdził swoją wysoką formę zdobywając wicemistrzostwo kraju w 10 bil oraz brązowy medal w 8 bil. Dołożył do tego jeszcze 5 miejsce w 9-kę. Dominik Zając oraz Konrad Piekarski w kilku meczach odnosili cenne zwycięstwa, ale były też słabsze mecze co pozwoliło im na zajęcie miejsc w środku stawki. W Mistrzostwach Polski, by stanąć na podium, nie można zaliczyć choćby jednego słabszego występu. Mistrzami Polski 2018 zostali: w 8 bil Mieszko Fortuński z ERG Folie Lubin, w 9 bil Wojciech Szewczyk – Konsalnet Warszawa, w 10 bil Mariusz Skoneczny z Tomaszowa Mazowieckiego.

Sokólscy bilardziści mimo wielu trudności mogą sezon 2018 zaliczyć do udanych, uzasadnieniem tego są medale najważniejszych krajowych imprez: Mistrzostw Polski, Grand Prix Polski a także zdominowanie I Ligi Bilardowej i powrót do Ekstraklasy. Bardzo ważną i optymistyczną kwestią są coraz wyższe wyniki najmłodszych sokólskich bilardzistów. W juniorskim Grand Prix Polski potrafili już wywalczyć ćwierćfinały i osiągnęli kilka zwycięstw w II Polskiej Lidze Bilardowej a także w rywalizacji amatorskiej.

Zmagania bilardzistów można na żywo oglądać w tvsports.pl,  a retransmisje na tvsports.pl, YouTube i telewizji SPORTKLUB.

Lech Piekarski
Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe

Skip to content