Udane starty Omegi w Mistrzostwach Polski Juniorów

Uczniowski Klub Sportowy „Omega” zanotował udany udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Olsztynie i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Od piątku do niedzieli w Olsztynie oraz Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 i 15 letnich w pływaniu.

Zawody pływackie

Na każdych z zawodów rywalizowało około 500 zawodników z ponad 130 klubów z całej Polski. Na tej najważniejszej pływackiej imprezie na pływalni 25-metrowej nie mogło zabraknąć zawodników UKS Omega. W Olsztynie Sokółkę reprezentowała 14-letnia Zuzanna  Rogowicz, natomiast w Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowała trójka naszych zawodników 15-letnich: Agnieszka Ancypo, Julia Sołoniewicz oraz Eryk Michałowski. Mistrzostwa obywały się systemem porannych eliminacji oraz wieczornych finałów A i B, do których kwalifikowała się dwudziestka zawodników z najlepszymi czasami w danej konkurencji.

Zawodnicy Omegi przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Czarneckiego spisali się bardzo dobrze, czterokrotnie kwalifikując się do finałów B (walka o miejsca 11-20 w Polsce). W  rywalizacji o finały ustanowiono pięć nowych rekordów klubu.

W Olsztynie znakomity start na 200m stylem dowolnym odnotowała Zuzanna Rogowicz, kwalifikując się z 13 czasem do finału B i bijąc przy tym rekord klubu. W finale B Zuzia zajęła trzecie miejsce utrzymując tym samym wysoką pozycję z kwalifikacji. Zuzia uzyskała ponadto 25.miejsce w wyścigu na 400m stylem dowolnym oraz 29. miejsce na 100m w tym samym stylu.

W Ostrowcu Świętokrzyskim zawodnicy Omegi trzykrotnie startowali w sesji finałowej. Znakomite dwa starty na 50m i 100m. /w obu poprawione rekordy klubu/ w  stylu motylkowym odnotowała Agnieszka Ancypo, co dało jej kwalifikację do finału B.W finałowej serii Aga zajęła piąte miejsce na  dystansie 100m oraz siódme miejsce na 50m  w tym stylu. W swoich kolejnych startach na 100m stylem dowolnym oraz 100m stylem zmiennym otarła się o sesje finałową zajmując 22. i 21. miejsca i będąc pierwszą rezerwową do finału B /w stylu dowolnym zabrakło jej 0,11s/./ Dwa rekordy klubu na dystansach 50m stylem klasycznym /29..czas eliminacji/ oraz 100m stylem zmiennym zanotował Eryk Michałowski. Start na 100m stylem zmiennym dał mu pierwszą w karierze kwalifikację do finału B Mistrzostw Polski. Eryk w sesji finałowej zajął znakomite piąte miejsce, poprawiając przy tym czas z porannych eliminacji. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Julia Sołoniewicz, odnotowując „życiówkę” na 50m stylem motylkowym /37. miejsce/  i bardzo dobre 24. miejsce na 100m stylem zmiennym.

UKS Omega

Skip to content