IX Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Wkrótce Święta”

12 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia  IX Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wkrótce święta”. Ten niezwykły wernisaż już na stałe wpisał się do kalendarza szkolnych imprez i uroczystości i nadal cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży.

Prace

W tym roku do wspólnego malowania zaproszono „artystów” w wieku od 5 do 15 lat. Wykonane przez nich prace są niepowtarzalne, a pomysły oraz zastosowane techniki godne uznania.  Komisja miała trudne zadanie, aby wybrać z najładniejszych prac te wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Warto podkreślić, że wszystkie obrazy, które dostarczono do naszej szkoły, niezależnie od przydzielonego miejsca, są zwycięskie: pełne dziecięcej fantazji, twórczej ekspresji i zaangażowania, oddające nastrój nadchodzących świąt.

Prace oceniało jury zgodnie z regulaminem konkursu według następujących kategorii: 5-latki, 6-latki, kl. I, II, III, IV- V, VI-VII. Razem oceniono 217 prac z 15 placówek oświatowych. Miłą niespodzianką było nadesłanie prac z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach w województwie małopolskim – do tamtejszych przedszkolaków powędrują zasłużone dyplomy i upominki. Łącznie nagrodzono i wyróżniono 71 prac.

Oceniając świąteczne dzieła zwracano uwagę na samodzielność, zastosowaną technikę plastyczną, pomysł, przesłanie oraz wkład pracy. Młodzi artyści udowodnili, że znają tradycje świąteczne i potrafią niezwykle pięknie i twórczo je zinterpretować,  stosując  różnorodne techniki plastyczne. Szczególne gratulacje należą się dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, które zawsze tworzą prace nie tylko piękne, ale i wzruszające. Organizatorka i pomysłodawczyni konkursu, pani Jolanta Paruk podkreśla, że konkurs sprzyja integracji środowisk szkolnych i przedszkolnych oraz pomaga w wymianie doświadczeń i umiejętności. Niebagatelna jest też zasługa nauczycieli i rodziców, którzy  wspierają dzieci w artystycznych dążeniach i pomagają rozwijać twórczą pasję. Galę wręczania nagród i dyplomów uświetniły wokalno-literackie występy uczniów SP 3.

Przeprowadzenie turnieju oraz obdarowanie twórców wspaniałymi nagrodami nie byłoby możliwe bez wsparcia i życzliwości sponsorów.
Są to:
Burmistrz Sokółki Pani Ewa Kulikowska i zastępca burmistrza Pan Adam Kowalczuk.
KattLett, autorka komiksów Pani Michalina Daszuta
Metal-Fach Pan Jacek Kucharewicz, Pan Janusz Kaźmierski
Bank Pekao – Pani Celina Paszko
Piekarnia „Jaskółka” – Pani Teresa Górska
Bank Spółdzielczy w Sokółce – Pan Klemens Kaczyński
Biuro- Serwis  – Pan Marcin Dylewski
Sklep Lewiatan – Pani Edyta Bondaryk
Księgarnia „A KuKu…” – Pani Marzanna Adamowicz
Bank PKO BP – Marzena Anna Bielenica
Pan Adam Kozłowski – SERVIRE
Pan Mariusz Woronowicz – Naprawa Aut Powypadkowych

(SP3)

Skip to content