Olimpijka w mikołajkowym klimacie

Zdjęcie grupowe

Ponad 100 uczniów wystartowało w X Olimpijce klas I-III o Puchar Burmistrza Sokółki, która odbyła się 6 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce.

Jak na przypadające tego dnia Mikołajki przystało, uczestników zawodów sportowych odwiedził Mikołaj. W tę rolę wcieliła się Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Pani Burmistrz kibicowała uczniom w sportowych zmaganiach, po czym obdarowała ich słodyczami.

W kategorii klas I zawody wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce. Kolejne lokaty zajęły: Szkoła Podstawowa nr 3 z Sokółki, Szkoła Podstawowa z Rozedranki Starej i sokólska Szkoła Podstawowa nr 2.

W gronie klas II również triumfowała Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokółce. Drugie miejsce przypadło w udziale podstawówce z Rozedranki Starej, trzecie – SP nr 3, czwarte – SP nr 2.

O zwycięstwie wśród klas III zdecydował zaledwie jeden punkt. Najwyższe miejsce na podium zajęli zawodnicy ze SP nr 1. Kolejne lokaty zajęły: SP nr 3, SP nr 2 i SP z Janowszczyzny.

Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Zawodnikom pogratulowała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Zbigniew Laszuk.

(UM) Fot.: D. Biziuk