34 medale Omegi na Mistrzostwach Podlasia w Pływaniu

W  dniach 1-2 grudnia 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział  361 zawodniczek i zawodników z 13 klubów z naszego województwa.

Na Mistrzostwach Podlasia w Suwałkach

Zawodnicy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego osiągnęli sukces zdobywając 34 medale: 14 złotych, 13 srebrnych i 7 brązowych, ustanawiając czternaście nowych rekordów klubu. Omega zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw.

Były to najważniejsze zawody pływackie w tym roku o zasięgu regionalnym, odbywały się w sześciu kategoriach wiekowych: rocznik 2008 i młodsi, rocznik 2007, 2006, 2005, 2004 i 2003 i starsi. W każdej prowadzona była klasyfikacja na najlepszego zawodnika i zawodniczkę imprezy (decydowała suma punktów Fina za 4 starty).

W kategorii wiekowej 2008 i młodsi znakomite starty zaliczył Sebastian Michałowski, który czterokrotnie stawał na podium. Sebastian zdobył trzy złote medale na dystansach 100m stylem klasycznym, 100m stylem zmiennym i 50m stylem motylkowym. Zajął też drugie miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym. We wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy klubu. Sebastian został najlepszym zawodnikiem w swoim roczniku. Bardzo dobrze zaprezentował się również Jakub Ignatowicz, który dwukrotnie sięgnął po srebrny krążek w wyścigach na 50m i 100m stylem grzbietowym.

W roczniku 2007 brązowy medal  w rywalizacji na 50m stylem klasycznym wywalczył Dawid Uljasz. O pechu mógł mówić Łukasz Biziuk, który trzykrotnie zajął czwarte miejsce w wyścigach na 50m stylem klasycznym, 100m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym. Czwarte miejsce wśród dziewcząt zajęła także Monika Malicka w swoim starcie na 100m stylem dowolnym. Z rekordami życiowymi z zawodów wrócili pozostali zawodnicy Omegi z tego rocznika: Szymon Krawiel., Amelia Kukisz oraz Marcel Nowik.

W roczniku 2006 wspaniale zaprezentowały się Iga Kuklicz oraz Oliwia Radel. Obie czterokrotnie stawały na podium. Iga zdobyła  złoty  medal na dystansie 50m stylem klasycznym /nowy rekord  klubu/, dwa srebrne na dystansach 100m stylem grzbietowym i 100m stylem klasycznym /nowy rekord klubu/. Stanęła również na trzecim stopniu podium w wyścigu na 400m stylem dowolnym. Iga zwyciężyła w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku. Znakomite  starty odnotowała Oliwia Radel, która zdobyła  cztery złote  medale na dystansach:50m stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym, 50m stylem motylkowym i 100m stylem zmiennym. Wśród chłopców bardzo dobry start zaliczył Michał Miszkin, który zdobył złoty medal na dystansie 100m stylem motylkowym i brąz na 50m  w tym samym stylu. Dwukrotnie na dziewiątym miejscu uplasował się Jakub Boguszewski – 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem klasycznym.

W roczniku 2005 świetnie popłynął Daniel Mrozowicz zdobywając dwa medale: złoty na dystansie  50m stylem klasycznym i brąz na 100m stylem klasycznym. Wśród dziewcząt blisko „czołówki”  była Justyna Łopatecka, która była dwukrotnie czwarta na dystansach 100m stylem grzbietowym i 50m stylem motylkowym.

W roczniku 2004 znakomite zawody zaliczyła Zuzanna Rogowicz, która we wszystkich swoich startach zdobywała medale: dwa złote na dystansach 200m i 400m  stylem dowolnym /nowy rekord klubu/ i dwa srebrne na 50m i 100m stylem dowolnym. Zuzia w klasyfikacji końcowej na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku zajęła II miejsce.

W kategorii wiekowej 2003 i starsi zawodnicy Omegi zdobyli najwięcej medali. Znakomite występy  odnotowała Agnieszka Ancypo zdobywając złoty medal na dystansie 100m stylem dowolnym oraz trzy srebrne na 50m i 100m stylem motylkowym /nowe rekordy klubu/ oraz 50m stylem dowolnym /nowy rekord klubu/. Agnieszka zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swojej kategorii wiekowej. Bardzo dobre starty zaliczyła Julia Sołoniewicz, zdobywając trzy brązowe medale w wyścigach na 50m i 100m stylem motylkowym oraz 50m stylem dowolnym. Była też czwarta na 100m stylem zmiennym. Na podium stanęła również Maja Garkowska, która zajęła drugie miejsce w wyścigu na 400m stylem dowolnym.

Wśród chłopców z tego rocznika rewelacyjnie pływał Eryk Michałowski, który we wszystkich startach ustanowił nowe rekordy klubu. Wywalczył  złoty medal na 100m stylem klasycznym oraz dwa srebrne w wyścigach na 400m stylem dowolnym i 50m stylem klasycznym. Był też czwarty w zmaganiach na 100m stylem zmiennym.

Na zakończenie mistrzostw nagrodzono trzech najlepszych zawodników i  zawodniczki z każdej kategorii wiekowej.

UKS Omega

Skip to content