Wystawa, koncerty i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

W niedzielę, 11 listopada 2018 r.  Sokółczanie tłumnie odwiedzili kawiarnię patriotyczną Sokólskiego Ośrodka Kultury. Wystawa, koncerty i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych podkreśliły wyjątkowy charakter tegorocznego Święta Odzyskania Niepodległości.

Koncert 11 listopada

Wystawa fotograficzna Krzysztofa Frejusa ukazała miejsca kultu religijnego, stare domy, pomniki przyrody, które zostały przez autora nazwane niemymi świadkami tamtych dni.

Podczas koncertów w wykonaniu chórów Sokólskiego Ośrodka Kultury „Sokólskie Wrzosy” oraz „Jemioła” wykonane zostały i znane, i zupełnie zapomniane- ludowe pieśni o patriotycznym charakterze. Wspólne śpiewanie pieśni było formą okazania szacunku i oddania honorów wszystkim, dzięki którym zawdzięczamy wolność i życie w Niepodległej Polsce. 

Gościnnie na scenie wystąpił także Krzysztof Czaplejewicz, który po latach wrócił w rodzinne strony i zaprezentował znane i lubiane  utwory z okresu międzywojennego.

Popołudnie spędzone w artystycznej kawiarni patriotycznej było czasem wzruszeń, refleksji i zadumy nad czasami, w których mamy szczęście żyć, nad codziennością w wolnej Polsce.

SOK, Agnieszka Kozakiewicz

Skip to content