W dziesiątą rocznicę cudu

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska uczestniczyła w Archidiecezjalnym Dniu Eucharystii, który zorganizowano w niedzielę 7 października 2018 roku w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Uroczystość połączono z obchodami 10. rocznicy Cudu Eucharystycznego, jaki wydarzył się w tej parafii.

Rocznica Cudu w Sokółce

We mszy odprawionej na przykościelnym placu uczestniczyły setki wiernych. Nabożeństwu przewodniczył Metropolita Białostocki ks. Abp. Tadeusz Wojda. W kazaniu Metropolita podkreślił, jak ważna w życiu każdego chrześcijanina powinna być Eucharystia.
– Eucharystia to jedyne lekarstwo na duchową pustkę współczesnego człowieka, będącą skutkiem życia bez Boga. Usiłowanie zapełnienia jej aktywnością, towarzystwem innych, przyjemnościami czy podróżami, nie przynosi ulgi duchowej ani szczęścia – mówił Abp. Tadeusz Wojda.
W procesji z darami Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska złożyła naczynia liturgiczne i kosz kwiatów.
Po komunii uczestnicy mszy wzięli udział we wspólnej adoracji. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewnili: Miejska Orkiestra Dęta z Sokółki, chór Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz chór Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content