Wakacyjne szaleństwa z Filią Biblioteczną Nr 1

Wakacje w Filii Bibliotecznej Nr 1 na Osiedlu Zielonym były pracowite dla bibliotekarek i ciekawe dla młodych czytelników. Zorganizowane zostały dwa spotkania z cyklu  „Piknik z książką” oraz „Pożegnanie wakacji”. Korzystając ze słonecznej pogody bibliotekarki zmieniły park przy bibliotece w kolorowe miejsce zabaw ruchowych i czytelnię „pod chmurką”.

Zdjęcie grupowe

Wykorzystując różnorodne formy opowiadania bajek i wierszy starały się zaszczepić w młodych czytelnikach miłość do książek oraz chęć do jak najczęstszego odwiedzania biblioteki.  Po raz pierwszy w naszej filii bibliotecznej zaprezentowany został teatrzyk Kamishibai oraz teatrzyk pacynkowy.

Dzieci brały udział w różnorodnych zabawach ruchowych, m.in. przeciąganiu liny, skakaniu na dużych piłkach czy zabawy w „pająka i muchę”. Panie zorganizowały zabawy plastyczne, tworzono balonowe potworki, zakładki do książek metodą origami a także kolorowe, zabawne pocztówki z wakacji.

Dodatkowymi atrakcjami była możliwość puszczania baniek olbrzymek, malowania kolorową kredą po chodniku czy fotobudka, w której każdy mógł sobie zrobić zabawne zdjęcie. Nie obyło się także bez literackich zabaw i zgadywanek. Dzieci miały do rozwiązania „bajkokrzyżówkę” oraz szukały odpowiedzi na zadawane przez pacynki zagadki. Biblioteczne gry i zabawy kończyły się zawsze drobnym, słodkim poczęstunkiem.

Z okazji zakończenia wakacji, na plenerowym spotkaniu, bibliotekarki wręczyły wszystkim dzieciom uczestniczącym w wakacyjnych spotkaniach z biblioteką pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, które miały uprzyjemnić najmłodszym powrót do szkoły. Było to możliwe, dzięki sponsorom i wolontariuszom, którym za okazaną pomoc i wsparcie Filia Biblioteczna Nr 1 na Osiedlu Zielonym bardzo serdecznie dziękuje.

Krystyna Marcinkiewicz

Skip to content