Regaty żeglarskie nad jeziorem Wigry

Regaty nad Wigrami

W dniach 25-26 sierpnia 2018 r. nad jeziorem Wigry, w porcie Bryzgiel, odbyły się XXI Otwarte Regaty o Puchar Prezesa “FORTE” S.A. połączone z 35-leciem Klubu Żeglarskiego “KAMENA”.

Żeglarze, ponad 100 osób, licznie zawitali do zaprzyjaźnionego portu. Załogi zjechały z wielu zakątków Polski, w porcie można było zaobserwować piękny widok – las masztów.

Regaty zostały rozegrane w trzech klasach: Omega Standard (16 jachtów), Mikro (5 jachtów) i Jachty Kabinowe (10 jachtów). Klub Żeglarski “Żagiel” Sokółka reprezentowały 3 załogi.

W sobotę siła wiatru miała 1, w porywach nawet do 5 w skali Beauforta, opady deszczu towarzyszyły żeglarzom przez większość biegów. Wykorzystując dobre warunki wiatrowe rozegrano 4 wyścigi, bardzo zacięta walka trwała do ostatniego wyścigu. O godzinie 18 odbyły się koncerty szantowe połączony z ogniskiem żeglarskim. Śpiew i zabawa do białego rana, lecz nie można było zapominać że rano trzeba ruszyć do dalszej walki.

W niedzielę został rozegrany jeden wyścig. Wiatr był słabszy niż w dniu poprzednim, tym razem deszcz oszczędził żeglarzy.
Wyniki naszych jachtów w regatach przedstawiają się następująco:
“A-037” – Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – miejsce 5
“Czarna Perła” – Piotr Kułak, Jarosław Kułak, Ryszard Bronowicz – miejsce 12
„Elm@” – Marek Lewosz, Tomasz Lewosz – miejsce 8

Następnym punktem regat był Bieg Samotników ku pamięci żeglarzy, którzy odeszli na wieczną wachtę. Wystartowało 12 zawodników, Wojciech Dziurdź –zajął 6 miejsce, Piotr Kułak – 11 miejsce.

Na koniec imprezy nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów i nagród. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Dziękujemy serdecznie za gościnę dla Przyjaciół z Klubu Żeglarskiego “KAMENA”, AHOJ!