Letnie obozy narciarek biegowych

Narciarki biegowe z klubów sportowych UKS Orliki Stara Kamionka i UKS Start Malawicze, uczestniczyły w letnich obozach sportowych, których celem było podniesienie umiejętności technicznych zawodniczek oraz przygotowanie siłowo-szybkościowo-wytrzymałościowe do zawodów: Mistrzostw Województwa, Mistrzostw Mazowsza oraz Mistrzostw Polski na nartorolkach, które rozgrywane będą we wrześniu i październiku.

Obóz letni narciarek

W pierwszej połowie lipca 2018 r. grupa narciarek brała udział w 10-cio dniowym obozie sportowym w Szelmencie k/Suwałk. Dziewczynki miały do dyspozycji (prócz ciężkich treningów na nartorolkach) wiele sportowych atrakcji m.in. możliwość korzystania z jednego z najdłuższych w Europie wyciągu nart wodnych o długości 1 km, kajaków, korzystania z niesamowitego parku linowego oraz z mini golfa. Nie zabrakło też licznych wycieczek rowerowych po Suwalszczyźnie.

Chyba jednak największą atrakcją była możliwość wystartowania i sprawdzenia swoich możliwości fizycznych, pokonania własnych  barier i lęków podczas II edycji HERO RUN 2018 Szelment. W tych zmaganiach rywalizowało kilkuset uczestników w różnym wieku. Zawodnicy mieli do pokonania kilkadziesiąt przeszkód terenowych o rożnym stopniu trudności. Organizator zadbał aby każdy startujący po zakończeniu biegu był uśmiechnięty i szczęśliwy.  Za możliwość korzystania ze sportowej infrastruktury dziękujemy Prezesowi WOSiR Szelment – Pawłowi Żukowi.

Natomiast w drugiej połowie sierpnia niektóre narciarki uczestniczyły w 14 dniowym obozie narciarskim Kadry Województwa w Białymstoku, na którym mogły trenować z najlepszymi zawodnikami Podlasia. Prócz wielogodzinnych treningów na nartorolkach dziewczynki uczestniczyły w spływach kajakowych po rzece Supraśl, korzystały z basenu szkolnego i sal gimnastycznych, ćwiczyły w pobliskim lesie Pietrasze oraz jeździły na rowerach.

Wyjazd na obozy możliwy był dzięki uzyskaniu przez kluby dotacji  ze Starostwa Powiatowego w Sokółce, Urzędu Miejskiego w Sokółce oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Piotr Zaręba

Skip to content