Obóz szachistów ASO Sokółka w Suwałkach

Szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka, uczestniczyli w wakacyjnym obozie szkoleniowo – wypoczynkowym, który odbył się Suwałkach w dniach od 31 lipca do 8 sierpnia 2018 r.

Szachiści ASO Sokółka w Suwałkach

W programie szkoleniowym był udział w II Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. Ireny Warakomskiej. Festiwal zgromadził na starcie 258 szachistów z kraju i zagranicy (z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Indii, Holandii). Udział w turnieju wzięło 19 arcymistrzów co jest rekordem udziału utytułowanych szachistów w turnieju na Podlasiu.

Szachiści ASU Sokółka wzięli udział w turnieju dzieci do lat 12. Rozgrywali jedna rundę dziennie a w godzinach popołudniowych mieli 2 godzinne szkolenie teoretyczne. W wolnym czasie zwiedzali urokliwe miejsca w Suwałkach i okolicy oraz korzystali z kąpieli w zalewie pod nadzorem ratownika.

W niedzielę wzięli udział w symultanie z arcymistrzem Radosławem Wojtaszkiem oraz w spotkaniu gry na „ślepo” . Wysłuchali rad jakich udzielił arcymistrz dotyczących metod treningowych i motywacji szkoleniowych. Wyniki uzyskane w turnieju pokazały że szachiści w kolejnych rundach coraz lepiej grali.
4 miejsce – Stefan Maliszewski – 7 pkt. (strata do I miejsca to tylko 0,5 pkt)
17 miejsce – Hubert Pryzmont – 5,5 pkt.
19 miejsce – Weronika Supeł – 5 pkt.
28, 29, 30 miejsca zajęli Sebastian Pryzmont, Magdalena Wiszowata, Sebastian Supeł (po 4,5 pkt.)

Wszyscy szachiści uzyskali wynik pkt. 50% i więcej. Cele i postawione zadania szkoleniowe zostały zrealizowane. Wszyscy zmęczeni ale w dobrym nastroju wracali do domu i już planowali udział w III memoriale szachowym w 2019 roku. Należy podkreślić wspaniałą organizację turnieju nad którą czuwali p. Monika Krupa, Anna Warakomska oraz pozostali członkowie stowarzyszenia im. Ireny Warakomskiej. Rodzice i szachiści dziękują Burmistrzom Sokółki p. Ewie Kulikowskiej i p. Adamowi Kowalczukowi za wsparcie finansowe, dzięki któremu szachiści mogli uczestniczyć w Memoriale.

ASU Sokółka

Skip to content