Sokólskie żagle na gościnnych wodach Jeziora Rajgrodzkiego

Regaty w Rajgrodzie 2018

W dniach 7-8 lipca 2018 r. Klub Żeglarski “ŻAGIEL” Sokółka miał okazję ścigać się na gościnnych wodach Jeziora Rajgrodzkiego.

Regaty o Puchar Burmistrza Rajgrodu zbiegły się z 450 rocznicą powstania tego uroczego miasta, a równolegle odbywający się festyn ściągnął liczną publiczność. Pogoda dopisała, zawodnicy też stanęli na wysokości zadania, zapewniając licznie zgromadzonej widowni emocje w każdym wyścigu. Dobry wiatr o sile 3-4 B pozwolił na rozegranie czterech wyścigów pierwszego dnia i trzech dnia drugiego. Była walka i „ogień”, ścigali się seniorzy i najmłodsi adepci żeglarstwa pod czujnym okiem instruktorów momentami mocno naciskając na czołówkę.

Nasz klub reprezentowały 3 załogi:

  • “A-037” Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – 4 miejsce
  • “Czarna Perła” – Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Paweł Bronowicz – 6 miesce
  • “Golf” – Piotr Kułak, Cezary Sidor, Daniel Wadejko – 9 miejsce

Po tych regatach nasz klub zajmuje 1 miejsce w rankingu klubowym Podlaskiej Ligi Żeglarskiej.

Więcej informacji o lidze na stronie: http://ligisportowe.pl/plz2018/

Organizatorzy YC Arcus ze swoim komandorem Jarkiem Jabłońskim byli jak zwykle gościnni i pomocni. Klub Żeglarski “ŻAGIEL” bardzo dziękuje za miłą atmosferę, ciepły posiłek po wyścigach i nocleg. Miło będzie wrócić do Rajgrodu za rok. AHOJ!

Klub Żeglarski “ŻAGIEL”

Skip to content