Sukcesy sokólskich kolarzy

Sokólscy kolarze i ich trener

Dwa medale Mistrzostw Polski zdobyli zawodnicy Szkółki Kolarskiej w Sokółce: Piotr Struczewski i Nikola Gliniecka. Dodatkowo medal zdobył też Dawid Żygieło, który rywalizował w równoległym wyścigu o ogólnopolskiej randze. To jedne z największych sukcesów sokólskiego kolarstwa ostatnich lat.

W wielkopolskim Raszkowie zorganizowano w zeszły weekend Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich oraz ogólnopolski wyścig pod hasłem „Szukamy następców olimpijczyków”. Młodzi sportowcy rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego oraz w jeździe indywidualnej na czas. To właśnie wyścig ze startu wspólnego przyniósł laury zawodnikom z Sokółki. Po brązowy medal i tytuł II wicemistrza Polski Szkółek Kolarskich 2018 w klasach VI sięgnął Piotr Struczewski i tym samym potwierdził swoją przynależność do polskiej czołówki młodych kolarzy, bowiem rok temu również udało mu się stanąć na najniższym stopniu podium podczas krajowego czempionatu. Nikola Gliniecka w klasach IV wywalczyła srebrny medal i została I wicemistrzynią Polski Szkółek Kolarskich 2018. Trzeba podkreślić, że to nie pierwszy ogólnopolski sukces tej utalentowanej zawodniczki.

Wysoko, bo na 7. miejscu w kategorii klas IV, uplasował się Jan Kaźmierowski. Startowali również: Kacper Trochim (56. miejsce w klasach V), Jakub Radziwonowski (21. miejsce w klasach VI).

Dzień wcześniej, w sobotę, rozegrano jazdę indywidualną na czas. O podium otarła się Nikola Gliniecka, która musiała zadowolić się „jedynie” czwartym miejscem. Ósmy był Kacper Trochim, trzynasty – Piotr Struczewski, trzydziesty – Jakub Radziwonowski, a Jan Kaźmierowski wywalczył siódme miejsce.

Równolegle z Mistrzostwami Polski rozegrano wyścigi w ramach ogólnopolskich zawodów pod hasłem „Szukamy następców olimpijczyków”. W kategorii młodzik najlepiej zaprezentował się Dawid Żygieło, który wywalczył brązowy medal. W wyścigu tym startowali również Radosław Struczewski (17. miejsce) i Sebastian Sawoń (19. miejsce).

Łącznie podczas dwóch dni zawodów wystartowało niespełna 500 zawodników z całej Polski.

Szkółka Kolarska w Sokółce funkcjonuje pod patronatem i dzięki dofinansowaniu burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej oraz sponsorów. Sportowców szkoli Piotr Kirpsza. Sokólskich kolarzy wspiera powiat sokólski oraz firmy Rekin, Metal-Fach, Biasona, Kaweta, Genes, Geo Inwest Łukasz Moździerski, Karczma pod Sokołem, Celsium, Usługi Drogowe Krzysztof Błahuszewski, Lider – warsztat rowerowy.

Teraz na sokółczan czekają Mistrzostwa Polski MTB w Kwidzynie we wrześniu oraz Mistrzostwa Polski na torze w Pruszkowie w grudniu 2018 r.