Popołudniowo-wieczorna “Noc Bibliotek”

9 czerwca 2018 r. odbyła się wyjątkowa impreza – Noc Bibliotek. Dlaczego wyjątkowa? Ponieważ pozwala już od 4 lat pokazywać w niekonwencjonalny sposób otwartość i dostępność instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Dzięki tej popołudniowo-wieczornej akcji mieszkańcy Sokółki i okolic kojarzą bibliotekę nie tylko z regałami pełnymi książek, ale również z bogatą ofertą kulturalno-edukacyjną i rozrywkową.

Noc Bibliotek 2018

O godzinie 17:00 w sobotę plac i park przed kinem Sokół zamieniły się w ogromny, gwarny, wesoły, tętniący życiem plac zabaw. Wspólną zabawę rozpoczęto piosenką „Twoja biblioteka”, która promuje bibliotekę i czytelnictwo, a zaśpiewali ją Filip Dziaduła i Natalia Popławska. Na scenie jak i pod nią przez całą imprezę mnóstwo się działo. Śpiewem zarówno dzieci jak i dorosłych bawił zespół Solatium oraz Natalia Popławska. W doskonały humor wprowadził uczestników występ kabaretowy uczniów z Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce. Piękny popis swoich umiejętności dały młode tancerki z zespołu tanecznego „Kadryl”. Bajkowe postaci: Mrówka, Słoń, Małpa, Minionek i Myszka Mini oraz Klaun bawiły się wspólnie z najmłodszymi uczestnikami zabawy zachęcając do czytania książek. Ogromne wrażenie na małych i dużych uczestnikach zrobiła możliwość przejechania się uliczkami dorożką zaprzęgniętą w konia. Dzieci szalały na dmuchanej zjeżdżalni udostępnionej przez PaintBall Wołkusze i trampolinach Sali Zabaw dla Dzieci Odjazdowo. Elżbieta Rapiej i pani z Odjazdowa wyczarowywały farbkami cudeńka na małych buziach. Długa kolejka ustawiła się przed darmową watą cukrową, którą oferowała Elżbieta Rapiej. Równie długie kolejki były do stanowisk bibliotekarek, które zaplatały kolorowe warkoczyki oraz malowały paznokcie młodym damom. Pani Burmistrz Ewa Kulikowska aktywnie się włączyła w ozdabianie włosów i paznokci. Pod sceną z dziećmi szalała bez wytchnienia z kolorową chustą animatorka Monika Błażuk. Na trawniku oblegany był kocyk ze strefą czytania i malowania, gier i zabaw sprawnościowych oraz puszczania baniek olbrzymek. Raduje też, że dużą popularnością cieszył się namiot z wystawionymi tam nowościami książkowymi i audiobookami dla dzieci i dorosłych. Wisienką na torcie był występ „Karawany bez granic” czyli grupy artystów, która zaprezentowała spektakl zawierający elementy teatralne, cyrkowe, muzyczne i taneczne. Artyści po swoim występie chętnie rozdawali autografy i pozowali do wspólnych zdjęć. Do domu uczestnicy rozeszli się po uprzednim zjedzeniu kawałka pysznego tortu :)

Należne podziękowania i ukłony ślemy w kierunku wolontariuszy z ZSR w Sokółce i studentom UTW w Sokółce oraz Jarosławowi Sawoń, Marcinowi Pogorzelskiemu i Wojciechowi Panow za dokumentację fotograficzną i wideo.
Naszymi partnerami byli Sokólski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji, którzy udostępnili bezpłatnie scenę i nagłośnili całą imprezę. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Straż Miejska oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, za co serdecznie dziękujemy. Tegoroczna Noc Bibliotek została dofinansowana przez Burmistrza Sokółki ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii. Serdeczne podziękowania składamy również firmom i osobom prywatnym, które dołożyły do akcji przysłowiową cegiełkę, dzięki czemu podniosły poziom jej atrakcyjności:
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Sokółce
Bank Spółdzielczy w Sokółce
Salon Piękności „Ella” Elżbieta Raube-Gawrysiuk
Kancelaria Notarialna-Agnieszka Nelke
Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „Kolorowy Dom” Henryk Mosiejko
Twoja Stomatologia Edyta Rećko
Konsul-Bud Wiesław Minkiewicz
„Servire” Adam Kozłowski
Piorun Projekt -Artur Szoka
Kaweta- Mariusz Woronowicz
Salon fryzjerski „Just fryz” Justyna Zaniewska
Car4U Karol Chomko
Ateliers Klimowicz – Karol Klimowicz
Lody Tradycyjne u Matczaka
Biuro Serwis- Marcin Dylewski
Salon fryzjerski Anna Horczak
Kwiaciarnia Venus
“Romeo” Edyta Horosz
Eurobank
Chatka Bieszczadka
Anna Łopatecka
Firma Handlowo- Usługowa Romeo – Edyta Horosz
Biuro Poselskie Mieczysława Baszko
Piekarnia PSS Sokółka
PSB Mrówka
Cukiernia „Lukrecja”
Sławomir Sawicki.

(KB, EK)

Skip to content