Sukcesy bilardzistów w Polish Open i Grand Prix Polski

W dniach 8-10 czerwca 2018 r. w Kielcach rozegrany został Międzynarodowy Festiwal Bilardowy. Do stolicy województwa Świętokrzyskiego zjechali bilardziści z kilkunastu państw, juniorzy, seniorzy a także panie. Juniorzy rywalizowali w „EBC Junior Cup”, seniorzy walczyli  w „Best Of The East – Polish Open”, a panie rozegrały Puchar Polski.

Sebastian Batkowski

Sokółka w Kielcach miała 7 reprezentantów: juniorzy Tomasz Górski, Karol Zielenkiewicz i Szymon Miroń walczyli pierwszego dnia imprezy w „EBC Junior Cup”, a w drugim i trzecim dniu dołączyli do „Polish Open”.

Seniorzy Sebastian Batkowski, Dominik Zając oraz bracia Krystian i Konrad  Piekarscy grający w I zespole LP Metal-Fach Sokółka toczyli pojedynki głównego turnieju imprezy „Polish Open”. Po wyczerpujących pojedynkach (niektóre kończyły się tuż przed północą) do rundy pucharowej awansowali Krystian Piekarski oraz Sebastian Batkowski.  Krystian w I rundzie uznał wyższość numeru 1 dwóch ostatnich sezonów Mieszka Fortuńskiego (który wyeliminował też w rundzie grupowej broniącego tytułu zwycięzcy Polish Open” sprzed roku, młodszego brata Krystiana – Konrada Piekarskiego), ostatecznie zajmując 17 miejsce. Bardzo dużą koncentracją wykazał się Sebastian Batkowski – LP Metal-Fach Sokółka, który odnosił kolejne zwycięstwa i ostatecznie uległ dopiero w finale, zdobywając srebrny medal „Polish Open 2018”. Zwyciężył Mariusz Skoneczny z Tomaszowa Mzowieckiego, 3 miejsce wywalczyli Mieszko Fortuński z DSB Lubin oraz Oliwier Szolnoki z Węgier.

Nasi juniorzy również zaliczyli dobry występ, bo w grupie blisko 100 zawodników walczących w „Junior Cup” do rundy pucharowej awansowali: zaledwie 9 letni Tomek  Górski oraz Karol Zielenkiewicz, którzy zostali ostatecznie sklasyfikowani na 17 miejscu.

„Best Of The East – Polish Open” zaliczane do klasyfikacji Grand Prix Polski przyniosły ważne punkty  do rankingu. Przypomnijmy, że w rozegranym przed trzema tygodniami Grand Prix Polski w Dębicy brązowy medal wywalczył Konrad Piekarski.