18 medali UKS Omega: 9 złotych, 5 srebrnych, 4 brązowe

Agnieszka Ancypo

6 czerwca 2018 roku odbył się Wielobój Pływacki o Puchar Burmistrza Augustowa. W imprezie rywalizowało 315 zawodników z 17 klubów z naszego regionu oraz klub z Litwy. Nasze miasto reprezentowały kluby UKS Omega oraz UKS Batory.

Zawody, które odbywały się w 7 kategoriach wiekowych, były wymagające, sprawdzające wszechstronność oraz szybkość zawodników, którzy mogli startować we wszystkich stylach pływackich na dystansach sprinterskich 50m, 100m i 200 m. Każdy pływak miał prawo startu w trzech wyścigach indywidualnych. Prowadzona była klasyfikacja wielobojowa na najlepszego zawodnika w rocznikach 2008-2002 (suma punktów FINA za 3 starty) oraz kategorii open.

Zawodnicy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Czarneckiego zdobyli w tej rywalizacji 18 medali: 9 złotych, 5 srebrnych oraz 4 brązowe.

W najmłodszej kategorii wiekowej 10 lat i młodsi świetnie zaprezentował się Sebastian Michałowski.  w rywalizacji z rok starszymi zawodnikami zdobył srebrny medal na dystansie 50m klasycznym.

Wśród 12- latków udane starty zaliczyła Iga Kuklicz, która dwukrotnie stawała na podium. Iga zdobyła złoty medal na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz brązowy na 100m stylem zmiennym. Była też czwarta na  dystansie 50m stylem klasycznym.

W roczniku 2005 bardzo dobrze wypadła Justyna Łopatecka, która wróciła do domu z trzema medalami: srebrnym na 50m stylem grzbietowym i oraz dwoma brązowymi za starty na dystansach 100m stylem grzbietowym oraz 50m stylem motylkowym.

W roczniku 2004 znakomicie spisała się Zuzanna Rogowicz, która zdominowała rywalizację w swoim roczniku. Zuzia zdobyła trzy złote medale na dystansach 50m , 100m  i 200m stylem dowolnym. Zajęła też I miejsce w klasyfikacji wielobojowej w roczniku 2004.

W roczniku 2003 na swoim wysokim poziomie popłynęli Agnieszka Ancypo i Eryk Michałowski. Aga sięgnęła dwukrotnie po złoto na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym, była też druga na 50m stylem motylkowym. Eryk Michałowski zdominował starty w stylu klasycznym, wygrywając wyścigi na dystansach 50m, 100m i 200m w tym stylu. W klasyfikacji wielobojowej w roczniku 2003 Agnieszka zajęła II miejsce wśród  dziewcząt Eryk zaś był trzeci wśród chłopców,

W kategorii wiekowej rocznik 2002 i starsi  trzykrotnie na podium stawała Gabriela Czarnowicz. Zdobyła dwa srebrne medale w wyścigach na 100m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym oraz brąz na 50m stylem dowolnym.

Dobrze spisali się pozostali zawodnicy UKS Omega: Maja Mrozowicz, Maja Garkowska, Andraka Julia, Kukisz Amelia, Jurgiel Amelia, Łopatecka Joanna, Kossakowska Michalina, Oliwia Ignatowicz, Weronika Leosz, Biziuk Łukasz, Nowik Marcel, Ignatowicz Jakub, Andraka Wiktor, którzy włączyli się w rywalizację na zawodach i poprawili rekordy życiowe.

UKS Omega

Skip to content