Relacja z marcowych zajęć Filii Bibliotecznej Nr 2

W marcu każde chętne dziecko miało okazję miło spędzić czas w czytelni Filii Bibliotecznej Nr 2 przy ul. Broniewskiego. Wolne chwile można było poświęcić na czytanie książek, wykonywanie prac plastycznych, odrabianie lekcji czy też skorzystanie z komputera. Największym zainteresowaniem cieszyły się kolorowanki, oraz pocztówki z motywami świątecznymi, wykonane metodą quillingu, w których tworzeniu chętnie pomagały bibliotekarki: Małgorzata Godlewska i Marta Bielska.

Zdjęcie grupowe

Filia zorganizowała również zajęcia z okazji Dnia Pandy, w których wzięły udział dzieci z grupy Kubusia Puchatka z Przedszkola nr 3 w Sokółce. Po zadaniu zagadki oraz opowiedzeniu kilku ciekawostek dotyczących czarno-białego misia, dzieci wysłuchały treści książeczek, czytanych przez bibliotekarkę Martę Bielską. Główną bohaterką w historiach była oczywiście sama panda. Przedszkolaki, z uwagą obejrzały również książeczki popularnonaukowe, w których znajdowały się piękne ilustracje zwierząt. W kolejnej części zajęć, wykonana została praca plastyczna. Udało się stworzyć piękne „Serduszkowe pandy”, które od razu otrzymały imiona i dołączyły do wspólnej zabawy.

Na zakończenie spotkania dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych z użyciem chusty animacyjnej, oraz grach naśladowczych.

22 marca Filia nr 2 Biblioteki Publicznej w Sokółce zorganizowała również spotkanie autorskie z panią Krystyną Gudel, emerytowaną nauczycielką nauczania zintegrowanego oraz języka polskiego. Pani Krystyna przez wiele lat pracowała w Szkole Podstawowej w Zabielu oraz Zespole Szkół w Jaświłach. Mieszka z rodziną w Suchowoli. W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki z grupy Kubusia Puchatka z Przedszkola Nr 3 w Sokółce pod opieką pani Kornelii Hawryłko. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z poezją Pani Krystyny, którą z chęcią im zaprezentowała. Były to wiersze głównie dotyczące tematyki wiosennej. Dzieci w trakcie spotkania wzięły udział we wspólnej zabawie, odgadywaniu zagadek oraz wspólnym liczeniu. Na zakończenie każde dziecko otrzymało wiersz napisany przez panią Gudel, w którym to mali uczniowie byli  głównymi bohaterami.

Pracownicy Filii Bibliotecznej Nr 2 przy ul. Broniewskiego w Sokółce dziękują wszystkim odwiedzającym za udział w organizowanych zajęciach i zachęcają do dalszego korzystania z oferty biblioteki.

Marta Bielska, Filia BP nr 2


Zobacz również