Dwa zwycięstwa siatkarzy UKS Mikolo

10 marca 2018 r. w hali sportowej SP2 z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce odbył się turniej w ramach Mistrzostw Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej w kategorii młodzików.

Siatkarze Mikolo Sokółka

Do rywalizacji zgodnie z terminarzem przystąpiły cztery drużyny (UKS Olimpik Mońki, UKS Centrum Augustów, Rekord Zambrów i gospodarze UKS Mikolo Sokółka), które walczyły o punkty do ligowej tabeli.

Już w pierwszym meczu dość sporą niespodziankę sprawili siatkarze z Augustowa (dotychczas 7. miejsce w tabeli), którzy pokonali 2:1 wyżej notowaną drużynę UKS Olimpik Mońki (5. miejsce w tabeli). W drugim pojedynku ze zwycięstwa również mogli się cieszyć zawodnicy UKS Centrum pokonując 2:0 ostatni w tabeli zespół z Zambrowa.

W trzecim pojedynku na boisku pojawili się gospodarze z UKS Mikolo (3 miejsce w tabeli) i odnotowali pewne zwycięstwo 2:0(25:11 ; 25:21), a w meczu bardzo dobrze zaprezentowali nie tylko zawodnicy z pierwszego składu, ale również rezerwowi. W czwartym, a zarazem ostatnim meczu tego turnieju gospodarze podejmowali gości z Moniek. Początek należał do naszych siatkarzy, którzy dominowali w pierwszej partii. Pewnie wygrany set wprowadził niepotrzebne rozluźnienie, co zaowocowało zbędnymi emocjami i przegraną w drugiej partii. Trzeci set to powrót do dobrej gry zawodników UKS Mikolo, którzy już na początku wypracowali przewagę 8:4, by w dalszej części gry ją powiększyć do 13:6. Nawet zryw gości i dwa błędy gospodarzy nie były w stanie za wiele zmienić. Ostatecznie Sokółczanie zwyciężyli 15:10 i mogli dopisać kolejne bardzo cenne punkty w ligowej tabeli. Dwa zwycięstwa umocniły siatkarzy UKS Mikolo Sokółka na 3. miejscu w ligowej tabeli.

Skład UKS Mikolo: Damian Kucharewicz(kapitan), Gabriel Jarosz, Jakub Cichowlas, Augustyn Jackiewicz, Maciej Zabłocki, Dawid Awdziej, Mateusz Łysik, Rafał Pyłko, Mateusz Skwarko. Nieobecni z powodu choroby: Krzysztof Nasuto i Tomasz Naumowicz.
Trener: Krzysztof Zaniewski.

Drużyna UKS Mikolo w Sokółce uczestniczy w rozgrywkach o Mistrzostwo Województwa Podlaskiego dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Sokółce.

Krzysztof Zaniewski

Skip to content