Udane starty UKS Omega w Lublinie

W minioną sobotę i niedzielę (10-11 marca 2018 r.) na 50-cio metrowej pływalni „Aqua” Lublin odbyły się drugie w tym roku zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. W zawodach wzięła udział rekordowa ilość 720 zawodników ze 113 klubów z całej Polski. W rywalizacji mogli wziąć udział zawodnicy 14-letni i starsi.

UKS Omega w Lublinie

Sokółkę reprezentowała piątka pływaków z UKS Omega: Eryk Michałowski, Agnieszka Ancypo, Julia Sołoniewicz, Gabriela Czarnowicz oraz Zuzanna Rogowicz. Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja w kategoriach wiekowych: junior młodszy 14, 15, 16 lat, junior 17-18 lat oraz w kategorii Open. Dla naszych zawodników były to pierwsze zawody, w których startowali razem z najlepszymi zawodnikami w kraju, m.in. wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata i Europy Konradem Czerniakiem, czy aktualną wicemistrzynią Europy Alicją Tchórz.

W trakcie imprezy pływacy z Omegi aktywnie włączyli się w rywalizację, co zaowocowało ustanowieniem dziewięciu nowych rekordów klubu oraz wieloma rekordami życiowymi.

W klasyfikacji 14- latków znakomicie zaprezentowała się Zuzanna Rogowicz. Została dwukrotnie sklasyfikowana na 9. miejscu w wyścigach na 100m i 200m stylem dowolnym. Zajęła również 13. miejsce w swoim starcie na 50m stylem dowolnym. Zuzia w sześciu startach poprawiła cztery „życiówki”.

Wśród 15–latków rewelacyjnie pływał Eryk Michałowski, który we wszystkich swoich sześciu startach ustanowił nowe rekordy klubu. W klasyfikacji rocznika 2003 Eryk potwierdził miano znakomitego żabkarza i zajął: 4. miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym, 5. miejsce na 200m stylem klasycznym oraz 7. miejsce na 50m stylem klasycznym. Był również 9. na 200m stylem zmiennym. Nowe rekordy klubu ustanowił jeszcze na 50m stylem dowolnym oraz 50m stylem motylkowym. W tej samej kategorii wiekowej bardzo dobrze spisała się Agnieszka Ancypo, która ustanowiła dwa rekordy klubu na dystansach 50m stylem motylkowym i 200m stylem zmiennym. W swoich pięciu startach Agnieszka zajmowała miejsca od 12. do 17. na około 50 zawodniczek w tym roczniku. Dobrze zmagania w Lublinie będzie wspominać również Julia Sołoniewicz, która w pięciu startach plasowała się w połowie stawki w swoim roczniku i ustanowiła cztery rekordy życiowe.

W kategorii junior młodszy 16-lat udane starty zaliczyła Gabriela Czarnowicz. W swoich pięciu wyścigach poprawiła cztery rekordy życiowe, a na dystansie 50m stylem grzbietowym ustanowiła nowy rekord klubu i zajęła w tej konkurencji 11. miejsce wśród  16-latków.

UKS Omega

Skip to content