Cenne puchary narciarek z Malawicz i Starej Kamionki

7 marca 2018 roku na trasach biegowych w Lesie Pietrasze w Białymstoku rozegrano Puchar Dyrektora Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu w narciarstwie biegowym. W zawodach tych uczestniczyło blisko 100 narciarzy z Supraśla, Białegostoku, Siedlec, Starej Kamionki i Malawicz.

Rywalizowano w sprintach techniką dowolną na dystansie 1250 metrów. Rewelacyjnie spisały się nasze  narciarki, które ponownie zdeklasowały swoje rywalki, zgarniając 4 puchary w sześciu kategoriach i 9 medali.

Na podium z pucharami

W kategorii klas III i młodsi pewnie triumfowała Maria Borys, która z 45 sekundową przewagą nad pozostałymi zawodniczkami wygrała Puchar Dyrektora SSP w Supraślu. O brązowy medal dzielnie powalczyła też Oliwia Borys (II kl.). Bardzo dobrze spisały się również nasze pozostałe drugoklasistki: Patrycja Chomczyk była 9, Kinga Rećko 11, zaś Wiktoria Jakimik była 13. W kategorii najmłodszych chłopców Michał Szomko został sklasyfikowany na 11 pozycji. W kategorii dziewczynek klas IV Dominika Nowak zajęła 11 lokatę. W tej kategorii wiekowej dominowały zawodniczki z Siedlec.

Bardzo zaciętą rywalizację sprinterską można było obserwować podczas startu dziewczynek klas V. Po wyczerpującym biegu Kasia Rećko wywalczyła Puchar Dyrektora, a Ela Łowczecka musiała uznać wyższość Kasi zadowalając się srebrnym medalem. W tej kategorii wiekowej Ula Szomko wybiegała sobie 9 lokatę a Justyna Szyszko metę przekroczyła jako 11 zawodniczka.

Doskonale też pobiegły uczennice klas VI. Po zaciętej walce o cenne trofeum jako pierwsza na metę dotarła Magdalena Ignatowicz przed Zuzią Czabatorowicz. Weronika Reszuta była 5.

Najwięcej emocji dostarczył bieg VII-mio klasistek. Tym razem swoją świetną formę zaprezentowała Julia Zajczyk, która z 15 -to sekundową przewagą pewnie wywalczyła Puchar Dyrektora SSP w Supraślu. Dodać należy, że Julka uzyskała drugi czas biegu w kategorii OPEN (szkoły podstawowe i gimnazja) ulegając jedynie o dwa lata starszej Hannie Popko z Białegostoku – brązowej medalistce Mistrzostw Polski. Niemniej rewelacyjnie pobiegła Weronika Czeremcha, która dzielnie powalczyła o drugi stopień na podium. Duże postępy zrobiła też Ewa Rećko, która z niewielką strata do trzeciego miejsca stanęła tuż poza podium. Ania Szomko była 9, Natalia Paszko 10, zaś Natalka Raczkowska 12. W kategorii chłopców kl. VII Łukasz Pawełko zajął 10 a Mateusz Kucharewicz 11 miejsce.

W biegu gimnazjalny o brązowy medal dzielnie powalczyła Kamila Rećko a Monikę Szomko sklasyfikowano na 5 miejscu.

Już niebawem, bo w niedzielę  11 marca, odbędzie się IV edycja i finał Podlaskiej Ligii Narciarskiej techniką klasyczną w Pietraszach, a w poniedziałek o świcie 8 najlepszych naszych narciarek wyrusza do Białki Tatrzańskiej na Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Powodzenia i połamania nart!

Piotr Zaręba

Skip to content